2 sierpnia 2012

Chichopotam


AGNIESZKA FRĄCZEK

wydawnictwo: BIS
ilość stron: 104
format: 28,5x20,5 cm
rok wydania: wydanie II 2010
cena: 30 zł


Dziś bardzo po zachwalam pewną książeczkę :) Uprzedzam już na początku, że jest świetna i po prostu mam do napisania o niej same dobre rzeczy także zaczynajmy :)

Na pewno doskonale wiecie jak ja wraz z synkiem uwielbiamy wierszyki... Uwielbiamy również twórczość Pani Agnieszką Frączek... Więc dzisiejsze połączenie daje nam naprawdę wspaniałą lekturę :)

W książce "Chochopotam" znajdziemy aż 53 wierszyki. Jedne dłuższe, jedna krótsze, ale za to wszystkie wspaniale wpadające w ucho, zabawne, takie dziecięce, pełne ciepła... Podczas czytania tej książki niejednokrotnie zdarzyło się mojemu synkowi wybuchnąć śmiechem :) Do niektórych wierszyków wracamy nawet po kilkanaście razy... Nikodem w tak krótkim czasie zdążył wybrać sobie już kilka swoich ulubionych. Jeszcze moment i będziemy potrafili mówić je już z pamięci. Co wcale nie będzie trudnym zadaniem ponieważ te fajne rymy bardzo łatwo wpadają w ucho i nie trudno będzie je zapamiętać :)
Oczywiście obowiązkowo muszę napisać jeszcze ślicznych ilustracjach. Bardzo ładne, humorystyczne i jednocześnie takie "inne", ponieważ wyglądają jak rysowane na kartonie. Tło książki utrzymane jest raczej w odcieniach brązu, pomarańczowego, szarości... Ciekawie to wygląda :)

Książka ma spory format i ogólnie wykonana jest bardzo starannie i solidnie. Wygląda na mocną, a to przecież bardzo ważne. Mamy zamiar często z niej korzystać i otwierać ją i czytać więc musi ona sporo wytrzymać :)

Ale to jeszcze nie wszystko... Na koniec zostawiłam małą niespodziankę. Do tej książki dołączona jest płyta CD. Znajdziemy na niej 27 wybranych wierszy. Lektorami są Mariola, Weronika oraz Maciej Orłowscy.

Sami zapewne już zauważyliście, że ta książeczka jest naprawdę bardzo ciekawa. Zarówno ja jak i Nikodem uwielbiamy ją czytać. A ile śmiechu mamy kiedy wraz z autorką próbujemy bawić się słowami. Co trudniejsze wyrazy w wykonaniu Nikusia często brzmią komicznie :)
No dobrze, to może ja już skończę to zachwalanie i napiszę po prostu, że to książka, którą powinien posiadać każdy miłośnik wierszyków :) 
Gorąco polecam!!!


1 komentarz:

 1. "Uprzedzam już na początku, że jest świetna i po prostu mam do napisania o niej same dobre rzeczy także zaczynajmy"
  Proszę przeczytać końcówkę tego zdania...
  Czy nie sądzi pani, że po "rzeczy" powinien być przecinek?
  A "także" powinno być napisane osobno: "tak że zaczynajmy"?
  "Także" i "tak że" spełniają zupełnie inne zadania w zdaniu.

  OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)