9 lipca 2012

Święci Krakowa


EWA STADTMÜLLER

wydawnictwo: eSPe 
ilość stron: 48
format: 19x26 cm
rok wydania: 2007
cena: 13,30 zł


Każdy, kto lubi Kraków z pewnością stara się by jego dziecko poznało jego historię. Opowiada mu legendy dotyczące tego pięknego miasta oraz opisuje bądź też pokazuje liczne zapierające dech w piersiach zabytki. Dzieciaczki mają bardzo chłonny umysł wiele tych informacji zostaje w ich główkach na zawsze. Może więc miłośnicy tego pięknego miasta chcieliby także zapoznać swojego brzdąca z osobami   świętymi Krakowa?

Jeśli tak to nic prostszego!

Wydawnictwo eSPe w 2007 roku wydało książkę Święci Krakowa. Jest to nietypowa i jednocześnie bardzo ciekawa lektura dla dzieciaczków. Wewnątrz znajdziemy 10 wierszy o życiu i działalności świętych Krakowa. Jest tam zatem historia Świętego Stanisława, Świętej Kingi, Świętego Jacka, Świętej Jadwigi Królowej, Świętego Jana Kanty, Świętego Kazimierza Królewicza, Świętego Alberta Chmielowskiego, Świętej Faustyny, Świętego Józefa Sebastiana Pelczar, oraz Świętego Szymona z Lipnicy. Wstyd się przyznać, ale kilku tych postaciach nie miałam pojęcia. Ale teraz nadrobiłam zaległości.

Święci Krakowa to ciekawa pozycja. Choć tematyka wierszy jest dość nietypowa to lekturę tę czyta się bardzo szybko i z wielką przyjemnością. Wiersze opisujące życie świętych są rytmiczne i ciekawe. Fajnie omawiają nam poszczególne historie i sprawiają, że poznawanie życia tych postaci to sama przyjemność. 

Oprócz tego, książka jest naprawdę pięknie wydana. Brak sztywnej okładki rekompensuje wnętrze, czyli grube i śliskie kartki, z ciekawą treścią ozdobioną naprawdę pięknymi ilustracjami Kazimierza Wasilewskiego. Obrazki są kolorowe i ślicznie rysowane. Postacie na nich wyglądają jak żywe.

Ta książka naprawdę mi się podoba, choć tematyka trochę mnie zaskoczyła. Choć niczym nie przypomina książeczek z wierszykami mojej córki, to stanowi bardzo ciekawą odmianę i dostarcza mojemu dziecku o znanym jej już doskonale mieście. Nam się podoba i już! :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)