9 lipca 2012

Do kogo biegniesz, do kogo się śmiejesz?


LESZEK ALEKSANDER MOCZULSKI

wydawnictwo: eSPe
ilość stron: 36
format: 18x24 cm
rok wydania: 2006
cena: 23,20 zł


Przyznam szczerze, że gdy sięgnęłam po tę książkę to najpierw rzuciło mi się w oczy jej piękne wydanie. Twarda lakierowana okładka kryje wewnątrz grube śliskie kartki. A co na nich?

Ta książka to zbiór ciekawych dziecinnych wierszyków w zasadzie na każdy temat. Znajdziemy tu bowiem rymowanki o rodzinie, rodzicach, roślinach, zwierzętach, emocjach, osobach świętych, aniołach, porach dnia itp. Różnorodność tematyczna jest zatem bardzo różna, co sprawia, że książka jest jeszcze ciekawsza. MALINKA
Na polanie, na polanie
tyle malin niespodzianie.
Zjadłem je takie gorące.
Czy malinkę? Czy w niej słońce? 

Niektóre wierszyki są krótkie, inne znacznie dłuższe. Ale każde z nich fajnie się rymują dzięki czemu czyta się je wyśmienicie. Moje dziecko lubi wierszyki. Dość często sięgamy po takie książeczki i chętnie czytamy rymowane historyjki na każdy temat. Dlatego tym bardziej ta lektura przypadła nam do gustu. Te wierszyki czyta się szybko, a moja córeczka chętnie ich słucha. Może dlatego, że są one bardzo rytmiczne i łatwo  wpadają w ucho. 

Myślę jednak, że ogromną zaletą w dużej mierze jest to piękne wydanie książki, o którym wspomniałam na samym początku. Według mnie wydawnictwo dołożyło wszelkich starań byśmy z przyjemnością sięgali po tę lekturę. Książka jest bardzo solidna, i mam wrażenie, że nic nie jest w stanie jej zaszkodzić. Ani nieostrożny maluch, ani wielokrotne jej przeglądanie. A dodatkowo ta książka oprócz fajnej treści zawiera jeszcze mnóstwo pięknych ilustracji. Kolorowe obrazki na pewno przykują uwagę malucha i zachęcą do częstego sięgania po nią o każdej porze dnia. 


Książka miła dla oka z ciekawą treścią. Sądzę, że nie jeden brzdąc będzie zachwycony.


1 komentarz:

  1. Witam serdecznie i zapraszam do zabawy: http://ksiazkaaurelii.blogspot.com/2012/07/otagowana-cud.html

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)