26 czerwca 2012

O zaletach i wadach komputeryzacji piekła


KS. MIECZYSŁAW MALIŃSKI
 
wydawnictwo: WAM
ilość stron: 96
format: 22x22 cm
rok wydania: 2005
cena: 19,40 zł


Nasze życie stale się zmienia, a postęp techniczny nikogo już nie dziwi. Dawniej komputer dla większości z nas pozostawał jedynie w sferze marzeń. Dziś, trzeba naprawdę się postarać, by odnaleźć dom, w którym ów sprzęt nie byłby obecny. Dlaczego więc komputer nie może trafić również do nieba i piekła?

To pytanie z całą pewnością zadał sobie również autor tej sympatycznej książeczki. I postanowił także wymyślić opowiadanie, które pokazałoby nam, co by było, gdyby komputer trafił w te dwa miejsca.

I tak w piekle siedzą komputerowcy, który tworzą gry dla dzieci pełne przemocy, oraz programy dla dorosłych nakłaniające do złych uczynków. A w niebie? Znalazł się pewien aniołek, który postanowił wykorzystać postęp techniczny w celu nawrócenia diabełków na dobrą drogę. Plan jest prosty i typowo anielski, gdyż pierwszym krokiem do nawrócenia złych duszyczek jest nakłonienie ich do czytania ewangelii. A potem już wszystko stanie się łatwiejsze. Tak przynajmniej myślał nasz aniołek i bardzo pragnął by jego plan się powiódł. 

Jednak czy jeden anioł jest w stanie przekonać całe piekło z Lucyferem na czele, że należy kierować się miłością? Hm... No jak myślicie?

Ta książeczka jest fantastyczna. Już sama tematyka opowiadania sprawia, że buzia sama się uśmiecha, a wierzcie mi, że podczas czytania nie raz jeszcze ta lektura was rozśmieszy, zadziwi i pochłonie bez reszty.

Ja to opowiadanie przeczytałam za pierwszym podejściem, choć książka nie należy do najkrótszych. Ale czytało mi się ją bardzo dobrze, a ciekawość co wydarzy się dalej nie pozwalała oderwać się od lektury.

Autor w ciekawy i zabawny sposób przedstawił nam wizję nawrócenia diabełków poprzez postęp techniczny, a bardzo wyraźny morał płynący z opowiadania na pewno utkwi głęboko w pamięci każdemu czytelnikowi.


Ta książka jest o dobroci, zrozumieniu, miłości i wybaczaniu. Znajdziemy w niej wesołe i mądre opowiadania, które na pewno spodoba się naszym maluchom. Polecam!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)