27 czerwca 2012

Zjadacz słów czyli historia smoka Zenobiusza


ELŻBIETA SAFARZYŃSKA

wydawnictwo: WAM
ilość stron: 16
format: 16,5x24 cm
rok wydania: 2009
cena: 5,90 zł


Jest to historia pewnego niemiłego smoka. opowieść o mocy miłych słów i o uprzejmości...

Smok Zenobiusz wraz ze swoimi rodzicami mieszkał w smoczym królestwie. Zawsze był on bardzo uprzejmy, miły, pomocny, wszyscy go lubili. Niestety pewnego dnia przestał używać zaczarowanych słów: PROSZĘ, PRZEPRASZAM oraz DZIĘKUJĘ. Od tamtej pory stał się niedobry, naśmiewał się z ludzi, był dla nich niemiły, rozkazywał wszystkim. Ludzie zaczęli się go bać, nikt nie chciał przebywać w jego otoczeniu. Nawet jego rodzice uciekli z zamku ponieważ mieli dość okropnego zachowania syna.

We wszelaki sposób próbowano uleczyć smoka, jednak żaden lekarz, ani medyk nie potrafił sprawić aby był on znów miły i uprzejmy... Okazało się nawet, że tego nie da się uleczyć, że młody smok sam musi chcieć się zmienić...

Ta książeczka jest bardzo cieniutka, ma duże ilustracje i nie za wiele tekstu, ale opowiadanie to jest bardzo mądre, pouczające... Dzięki niemu dziecko zrozumie jak ważne jest używanie takich słów jak "proszę, przepraszam, dziękuję"...
Wracając do ilustracji, po prostu muszę się nimi pozachwycać :) Są bardzo kolorowe, ładne, wyraziste, takie "bajkowe"... No zresztą widzicie sami :) Zarówno Nikodem jak i ja jesteśmy nimi zachwyceni.
Książeczka ta jest naprawdę niepozorna, bardzo cieniutka. Na moje oko zdecydowanie za cienka... Zdecydowanie wolelibyśmy poczytać takie fajnie opowiadanie w dłuższej wersji :) Ale mimo to bardzo nam się spodobała. polecam tym bardziej, że cena jest naprawdę bardzo przystępna.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)