15 maja 2012

Miś Bodo na placu budowy


JUTTA KNOLLMANN

wydawnictwo: Wydawnictwo Debit
ilość stron: 24
format: 20x20 cm
rok wydania: 2012
cena: 7,60 zł


Kolejna fajna książeczka o misiu Bodo i jego przygodach :)

W tej części wraz z małym Misiem odwiedzimy plac budowy. Wujek Franek jest kierownikiem budowy. Zabiera miśka do pracy, aby pokazać mu jak powstaje dom. Opowiada mu o etapach budowy, o maszynach i pracownikach. Dzięki temu Bodo, a wraz z nim mały czytelnik, dowie się wielu interesujących rzeczy. Co to sa fundamenty? Jak działa betoniarka? Jak się robi beton? Co to jest i do czego służy wiecha? Kim są dekarze? I jeszcze kilka innych ciekawostek :)

Mały miś ma wielkie szczęście, że jego wujek jest kierownikiem budowy. Dzięki temu miał on szansę zobaczenia z bliska robotników i maszyn. Usiadł nawet do kabiny ładowarki i wyobrażał sobie, że to on jest jej operatorem.

Gdyb y to mój synek miał okazję z tak bliska zobaczyć i zwiedzić plac budowy to byłby wniebowzięty :) Jak na małego mężczyznę przystało, ogromnie interesują go maszyny budowlane, robotnicy itp :) Dlatego też ta książeczka przypadła mu do gustu :)
Dodatkowo tak jak przy poprzedniej części znajdziemy w niej kilka figurek do wycięcia i zabawy. Kolejną ciekawą rzeczą zawartą w tej książce są dwie strony na których narysowane są przeróżne przedmioty, małe i duże, które należy odnaleźć  wśród ilustracji w książce. Radości przy tym co nie miara :)

Niby taka cienka, na pierwszy rzut oka niepozorna książeczka, a tu proszę, ile radości może sprawić maluchowi :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)