15 maja 2012

Miś Bodo na wsi


JUTTA KNOLLMANN

wydawnictwo: Wydawnictwo Debit
ilość stron: 24
format: 20x20 cm
rok wydania: 2012
cena: 7,60 zł


Jest to jedna z kilku książeczek z serii o małym misiu Bodo/

W tej części wyjeżdża on z rodzicami na wakacje na wieś. Bodo nie może się już doczekać aż zobaczy wszystkie zwierzęta i całe gospodarstwo i traktor. Z ogromną przyjemnością pomaga on gospodarzom - Panu Edwardowi i Pani ewie, czy to w ogrodzie czy przy zwierzętach czy też na polu. Jest strasznie przejęty i ciekawy. A najlepsze jest to, ze dowiaduje się tak wielu interesujących rzeczy :)

Smakuje mleko prosto od krowy, podlewa warzywa w ogródku, przy okazji poznaje kilka nowych, których nigdy nie widział. A czy wiedzieliście, że kiedyś zamiast traktorów na polu używało się koni pociągowych? Mały miś Bodo właśnie się o tym dowiedział :)
Och na wsi jest tak ciekawie, nawet rodzice nie denerwują się na niego za to, że pobrudził sobie spodenki ;)

Jest to bardzo fajna książeczka dla maluchów. Mały misiej jest bardzo sympatyczny, wszystko go interesuje. Wyprawa na wieś ogromnie go ucieszyła. dzięki tej książeczce dziecko może wraz z nim odwiedzić gospodarstwo.

Nikodem uwielbia zwierzęta, jestem pewna, że taka wyprawą na wieś również byłoby wniebowzięty. Dlatego też książeczka o gospodarstwie bardzo mu się spodobała.

Dodatkową atrakcją w niej zawartą są wycinanki. Otwierając okładkę znajdziemy w środku skrzydełko na, którym jest kilka obrazków do wycięcia: domek, świnka, konik, kura. To tylko niektóre z nich. Wystarczy je wyciąć, a dzięki specjalnym stópkom figurki te stoją i nie przewracają się.

Książeczka jest taka cienka i niepozorna, jednak fajna i ciekawa. Na pewno spodoba się małym miłośnikom zwierzątek :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)