23 maja 2012

Ciało i zdrowie człowieka


EMMANUELLE LEPETIT

wydawnictwo: Jedność
ilość stron: 104
format: 22x25 cm
rok wydania: 2009
cena: 23,10 zł


Alicja od pewnego czasu zaczęła interesować się tym jak zbudowany jest człowiek. Czasem wypytuje mnie jak nazywają się jej kości,  które ma na przykład w brzuszku. Lub pyta czy w jej głowie też jest krew. Moje dziecko coraz częściej interesuje się anatomią człowieka a ja coraz częściej mam problem by zaspokoić jej ciekawość. 

Sięgnęłam więc po pomoc, czyli książeczkę Ciało i zdrowie człowieka wydawnictwa Jedność. I nie ukrywam, że wszystkie moje problemy zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Bowiem w tej książce znajdziemy wszystkie informacje o człowieku, a wiadomości te są pokazany w bardzo ciekawy i przystępny nawet dla kilkulatka sposób.

Już w pierwszym rozdziale maluch dowiaduje się jak zbudowany jest szkielet człowieka, czym są mięśnie i kości. Poznajemy wszystkie narządy wewnętrzne oraz dowiadujemy się czym jest mózg. W następnym jest o skórze, włosach, paznokciach i zębach. Kolejny omawia układ oddechowy i krwionośny. Tłumaczy po co człowiekowi potrzebne jest serce i płuca. W następnym jest układ trawienny a kolejny porusza temat zmysłów. 

W książce znajdziemy także rozdział o tym jak powstaje człowiek, czym są geny, dlaczego rośniemy itp. Nie obyłoby się także bez rozdziału o prawidłowym odżywianiu, higienie czy zdrowiu.
Wszystko to brzmi bardzo skomplikowanie prawda? Pewnie zastanawiacie się po co czterolatce taka mądra książka?

Otóż okazuje się, że ta książka idealnie nadaje się dla kilkulatków, bowiem wszystkie informacje w niej zawarte są ujęte w taki sposób, że nawet moja córeczka doskonale rozumie wszystkie poruszane w niej zagadnienia. Niektóre oczywiście trzeba jej jeszcze troszkę wyjaśnić, ale w zasadzie tekst w książce w większości przypadków jest wystarczający. Nie ma tu żadnych skomplikowanych słów, czy mądrych sformułowań. Wręcz przeciwnie. Autorzy książki te wszystkie mądre i skomplikowane zagadnienia ujęli w bardzo prosty, wręcz dziecinny sposób. Moje dziecko już na wstępie polubiła Pana Szkieleta i Pana Mięśniaka, a potem strona po stronie pilnie studiowała wszystkie zawarte w książce informacje. 

Czytając tę książkę mojemu dziecku, nie musiałam w zasadzie niczego jej tłumaczyć. Mała pilnie słuchała wszystkich informacji a liczne kolorowe ilustracje świetnie zobrazowały jej wiadomości, które właśnie sobie przyswajała. W tej książce oprócz bardzo wielu wartościowych informacji i wesołych ilustracji znajdziemy także wiele ciekawostek, dzięki którym maluch jest jeszcze bardziej zainteresowany lekturą.
Przy każdym temacie jest również krótka informacja dla rodzica, dzięki którym łatwiej nam będzie wytłumaczyć naszemu dziecku niektóre zagadnienia. 

U nas ta książka to prawdziwy hit. Alicja sporo się z niej nauczyła Dodatkowo po każdym rozdziale znajdziemy bardzo fajne zabawy i zagadki, dzięki którym  maluch może utrwalić sobie poznane wcześniej wiadomości! Ta książka jest idealna dla każdego ciekawskiego malucha. Wciągająca treść i piękna szata graficzna to nie jedyne zalety tej lektury. Jej największym atutem jest fakt, że wywołuje na twarzach dzieci wielki uśmiech, a nasze pociechy poprzez fantastyczna zabawę nabywają cenna wiedzę, której sami nie bylibyśmy w stanie im przekazać. Naprawdę gorąco polecam!

1 komentarz:

  1. Właśnie tego typu książeczki szukałam dla mojej pociechy. Dziękuję za przytoczenie jej tutaj. Zabieram się za szukanie.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)