22 maja 2012

Dlaczego galaretka się trzęsie?


OPRACOWANIE ZBIOROWE

wydawnictwo: Jedność
ilość stron: 160
format: 23x23,5 cm
rok wydania: 2009
cena: 29,40 zł


Każde dziecko ma w życiu taki etap, w którym otaczający go świat staje się dla niego wielką zagadka. Dla malucha to czas, w którym zasypuje dorosłych milionami pytań i na każde z nich oczekuje wyczerpującej odpowiedzi. Często też jedna wątpliwość rodzi kolejną i tak pytania sypią się ze wszystkich stron, a rodzice łapią się za głowę szukając na nie sensownych odpowiedzi.

I jest to idealny moment by zajrzeć do tej oto książeczki. Znajdziemy w niej odpowiedzi na całe mnóstwo nietypowych pytań naszych pociech. Począwszy od tych dotyczących ludzkiego ciała, poprzez zagadki dnia codziennego, ciekawostki ze świata roślin i zwierząt, niewiadomych ze świata nauki i wiele wiele innych. Nie wiem czy istnieje pytane, na które nie znaleźlibyśmy odpowiedzi w tej książce. Jest ich tak wiele, że nasze pociechy nie zdołają nas już niczym zaskoczyć.

 
Dlaczego nie mogę się sam łaskotać? 
Dlaczego czubki moich palców mają rowki? 
Dlaczego mam jeden nos a dwoje uszu? 
W jaki sposób bąbelki dostają się do wody? 
Dlaczego bumerang wraca? 
Dlaczego klej nie zakleja tubki? 
Czy ślimaki przeprowadzają się czasami? 
Jak pisklę dostaje się do jajka? 
Jak to się dzieje, że tęcza jest kolorowa? 
Jakim sposobem widzę się w lustrze? 
Po co są duże i małe litery? 
Dokąd wiedzie artykuł wiodący? 
Po co te linie na moim globusie? 
Gdzie jest ten kraj, w którym pieprz rośnie? 
Dlaczego Chińczycy jedzą pałeczkami?

Oj, przyznam się wam, że te pytania to tylko bardzo niewielka część z tego co znajdziemy w książce. A ich różnorodność i "stopień trudności" jest ogromny ;) Więc z cała pewnością jest ona dla rodzica wielkim wsparciem i niesamowicie wciągającą lekturą dla naszych maluchów. A odpowiedzi na te wszystkie pytania są krótkie, mądre i pisane bardzo prostym językiem. Nawet kilkulatek bez problemu zrozumie wyjaśnienia na nurtująca go zagadkę.

Poza tym układ książki, szczegółowy spis treści oraz skorowidz umieszczony na końcu książki ułatwia nam odnalezienie interesujące nas informacje łatwo i szybko. 

Absolutnie niczego nie wyolbrzymiam pisząc, że my z tej książki jesteśmy po prostu zachwyceni. Odkąd jest w naszym domu czytamy ją codziennie. Moje dziecko dowiaduje się teraz wielu ciekawych informacji i jej nawał pytań znacznie zmalał.

Ta książka jest niesamowita. Wszyscy domownicy chętnie do niej zaglądają, a zdarza się również, że czasem ustawia się do niej kolejka :)

Bardzo ciekawa i napisana w prosty i przystępny dla małego czytelnika treść ozdobiona ciekawą i przejrzystą grafiką sprawia, że to lektura wyjątkowa i bardzo wartościowa. W zasadzie mogłaby tak pisać w nieskończoność, a moich zachwytów nie byłoby końca. Więc powiem krótko. Bardzo bardzo bardzo gorąco polecam! :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)