11 kwietnia 2012

Figurkowe zabawy


wydawnictwo: CzuCzu
format: 20x2,5x13,5 cm
data premiery: 21 marzec 2012
cena: 9,90 zł


Dzisiaj przedstawiam Wam coś odrobinę innego niż zwykle, a mianowicie cztery z ośmiu części figurkowych zabaw:
"Kwitnąca łąka", "Wyprawa w góry", "Nad jeziorem" oraz "Nad morzem"

"Figurkowe zabawy" to zestaw czterech figurek (trzy zwierzaki i CzuCzu) do złożenia i pokolorowania oraz rozkładane tło na którym znajdują się trzy rymowanki/zgadywanki dotyczące zwierzaków z danego zestawu. Na łące znajdziemy krecika, myszkę i pszczółkę, w górach świstaka, kozicę i orła, nad jeziorem raka, bociana i żabkę, a nad morzem fokę, rybkę i mewę :)

Tak więc wystarczy "wyjąć" papierowe figurki, pokolorować je jak i czym tylko nam (a właściwie dziecku) się zamarzy, po czym złożyć je, rozłożyć tło i już można się świetnie bawić w odgadywanie zagadek i odgrywanie scenek z różnymi zwierzątkami w rolach głównych :)
Oczywiście figurki te możemy wykorzystać również na inne sposoby. Na odwrocie "tła" są też inne propozycje zabaw... 
Zwierzątka te można na przykład nawlec na nitkę i zawiesić w dowolnym miejscu. Fajna dekoracja mieszkania gotowa :)
Innym rozwiązaniem jest przyklejenie figurek do patyczków i rzucanie cieni na ścianę. Zapewniam, że radości i zabawy będzie przy tym co niemiara
Takich zabaw z wykorzystaniem tych zwierzaków może być pełno. Wszystko zależy od wyobraźni  waszych dzieciaczków :)

Mimo tego, że zestawy te są przeznaczone dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat, to i nasze "odrobinę" starsze dzieci mają podczas zabawy masę frajdy :)
Dlatego ten podział wiekowy spokojnie można by podwyższyć do 4, a może nawet i do 5 lat...

Zarówno Nikodem jak i Alicja uwielbiają zwierzęta, a tutaj jest ich cała masa :) Nie trudno się domyślić, że dzieciaki są zachwycone bawiąc się nimi, odgrywając różne scenki, "rozmawiając" figurkami i bawiąc się właśnie w teatrzyk cieni, który odbywa się na ścianach :)
Wielką atrakcją było również samodzielne kolorowanie obrazków według własnej fantazji... Każdy zwierzak dostał już również swoje własne, osobiste imię :)

Z "Figurkowymi zabawami" czeka Was masa śmiechu i zabawy właśnie, która wspaniale rozwija wyobraźnie dziecka. Idealnie sprawdzą się w domu, w podróży czy też jako prezent :)

Za egzemplarze recenzenckie bardzo dziękujemy wydawnictwu CZUCZU :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)