12 kwietnia 2012

Diego - kot Krzysztofa Kolumba


ANDRZEJ ANDREW URBAŃCZYK

wydawnictwo: Dookoła Świata
ilość stron: 72
format: 20x20 cm
rok wydania: 2012
data premiery - 8 marzec 2012r.
cena: 27 zł


Z racji tego, że mam w domu małą księżniczkę, książki po które sięgamy są zazwyczaj typowo dziewczęce. Ich bohaterami są albo przemiłe zwierzaki, albo wesołe dziewczynki. Miłą więc odmianą było dla mnie przeczytanie tejże książki. I przyznam szczerze, że zrobiłam to w ciągu jednego wieczora.

To książka o długiej podróży. Jest w niej szczypta historii opowiedziana w nietypowy, ale jakże interesujący sposób. Diego - ciekawski świata kociak - podstępem dostał się na pokład statku Santa Maria, którym dowodził sam Krzysztof Kolumb. I w taki oto sposób wyruszył na zachód w poszukiwaniu nowego lądu. Zatem nie muszę chyba pisać, że książka obfituje w wiele ciekawych historii z życia żeglarza. Czytając dowiadujemy się jak to jest spędzić kilka miesięcy na morzu. Czym zajmuje się załoga, co jedzą itp. Dzięki opowiadaniu Diego, poznajemy życie na statku "od podszewki". Nie wiem jak Was, ale mnie to bardzo zainteresowało :)

Nasz kociak dzięki tej wyprawie przeżył bardzo ciekawą przygodę. Był naocznym świadkiem bohaterskich czynów i ogromnej odwagi marynarzy z wyprawy Krzysztofa Kolumba.

Mnie się ta książka bardzo podoba. Zainteresowała mnie od samego początku i nawet nie wiem kiedy dotarłam do końca. Opowiadanie, choć utrzymane w bardzo spokojnym tonie jest wciągające. Brak w nim nagłych zwrotów akcji czy szybko toczącej się fabuły. Mimo to książkę czyta się szybko i z ogromną przyjemnością. Można się z niej dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy i przy tym dobrze bawić. Polecam zarówno chłopczykom jak i dziewczynkom. Na pewno każdy maluch będzie zachwycony :)


Za możliwość zrecenzowania tej ciekawej książeczki dziękuję wydawnictwu DOOKOŁA ŚWIATA :)

1 komentarz:

  1. Mam w domu małego podróżnika z zamiłowania i trochę z konieczności, więc książka będzie jak znalazł. Ilustracje też bardzo zachęcające.

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)