11 kwietnia 2012

Zwierzęta na wsi

 
PODRÓŻNIK GUCIO POZNAJE

URSZULA KOZŁOWSKA

wydawnictwo: Wilga
ilość stron: 12
format: 26x29 cm
rok wydania: 2011
cena: 32,99 zł


Jest to bardzo fajna interaktywna książeczka, a raczej duża książka z serii "Podróżnik Gucio poznaje".
Chociaż stron ma tylko 12 to jest na prawdę sporych rozmiarów. Ma sztywne kartki, ciekawy wierszyk oraz przyciski z odgłosami zwierząt.

Książeczka opowiada nam o podróżniku Guciu, który zna mowę zwierząt :) Kiedy wchodzi na wiejskie podwórko od razu ucina sobie pogawędki z różnymi zwierzakami.
Pomaga kogutkowi w budzeniu, doradza krowie, umawia się na przejażdżkę z koniem :)

Książka ta ogromnie mi się podoba. Jej spory rozmiar jest tutaj zdecydowanie plusem. Jest ona przeznaczona raczej dla maluszków, więc kolejnym wielkim plusem jest grubość jej stron, a wierzcie mi, że są one naprawdę sztywne, mocne i na pewno wytrzymałe.
Wierszyk jest fajny, zabawny, szybko wpadający w ucho, napisany w taki typowo dziecięcy sposób :)

No i największy hicior w tej książeczce to oczywiście cztery przyciski z odgłosami zwierząt. Dzięki nim dzieciaki mogą nauczyć się jak pieje kogut, jak szczeka piesek, jak muczy krowa oraz jak rży konik :)

Co prawda książeczka powędruje do naszej małej chrześniaczki, ale Nikusiowi również ogromnie się spodobała :) Dlatego jestem pewna, że przypadnie ona do gustu i tym mniejszym i tym odrobinę większym dzieciaczkom :)


Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa WILGA :)

1 komentarz:

  1. Mój Maluch dostał taką książkę w prezencie i dość często przynosi ją do czytania. Treść może nie powala na kolana, ale dźwięki rekompensują Maluchowi wszystko :) Plusem jest to, że głośność jest odpowiednia, bo przy niektórych dźwiękowych książeczkach muszę zaklejać głośnik plastrem, żeby nam uszy nie odpadły.

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)