2 kwietnia 2012

Bardzo miła rodzinka


EWA SKARŻYŃSKA

wydawnictwo: WAM
ilość stron: 60
format: 19x19 cm
rok wydania: 2011
cena: 19,00 zł


"Przedstawiam Wam naszą miłą rodzinkę: mamę i tatę z córeczką i synkiem."

Tak oto rozpoczyna się ta sympatyczna książeczka, w której poznajemy poszczególnych członków miłej rodzinki i ich otoczenie. Jest więc zawsze uśmiechnięta mama Aniela, Tatuś Tadzik, który jest lekarzem oraz dwójka maluchów: Kosmyk i Marianka. W domku nie brakuje także pupilów: pieska Fidka i kotki Fifci. 

I tak strona po stronie poznajemy wszystkich po kolei, dowiadujemy się co lubią robić i jacy są. Marianka - narratorka książeczki -  w bardzo sympatyczny sposób opisuje także swoje ulubione laleczki, domowe zwierzaki, sąsiadów itp.

Książeczka jest bardzo wesoła i kolorowa.  Na każdej stronie  znajdziemy mnóstwo fajnych ilustracji, w które wkomponowany jest tekst. A na samym końcu jest miejsce, w którym można wkleić zdjęcie własnej rodzinki.

Powiem szczerze, że ta książeczka naprawdę bardzo mi się podoba. Zarówno szata graficzna jak i zawarta w niej treść podbiła nasze serduszka i bardzo chętnie wracamy do tej lektury. Trudno mi jest określić na czym polega jej czar, ale prawdą jest, że wystarczy otworzyć tę książeczkę a już buzia uśmiecha się każdemu.

To pełne miłości opowiadanie nigdy się nie nudzi i jestem pewna, że zarówno maluchy jak i ich rodzice z przyjemnością będą czytać je o każdej porze dnia. Bo "Bardzo miła rodzinka" jest po prostu o bardzo miłej rodzince, której z cała pewnością nie da się nie lubić. Polecam!

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu WAM :)

3 komentarze:

 1. Zaciekawiła mnie ta książka. Czy ona ma sztywne kartki ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, tylko okładka jest sztywna, dalej kartki są dość grube, ale zwykłe.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź :) Sztywna okładka mi wystarczy.

   Usuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)