9 marca 2012

Koziołek Matołek


KORNEL MAKUSZYŃSKI ,
MARIAN WALENTYNOWICZ

wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza G&P
format: 10x10 cm
rok wydania: 2008
cena: 5,90 zł


Jakiś czas temu pisałam o bardzo fajnej książeczce "PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA". Tym razem chciałabym wspomnieć o tych samych historyjkach lecz w zupełnie innej formie.


Jest to seria małych, fajnych książeczek rozkładanek. W serii znajduje się 11 pozycji z czego 4 są o psotnej MAŁPCE FIKI-MIKI, a kolejne 7 właśnie o Koziołku Matołku.


Są to bardzo malutkie, poręczne książki ze sztywnymi kartkami, które rozkłada się jak harmonijkę. Napisane są w formie komiksu. Na każdej stronie znajduje się jeden obrazek, a pod nim rymowany tekst.

Przygody Koziołka Matołka są już nam bardzo dobrze znane. Jednak powiem Wam, że mimo, że treść i ilustracje są takie same jak w "dużej" książce o koziołku to te maleństwa zostały przyjęte u nas z jeszcze większą radością :) Jeszcze nigdy nie spotkaliśmy się z takimi "harmonijkami". I mimo, że idealnie nadają się już dla maluchów to i u nas zrobiły one furrore :)

Podsumowując są to bardzo sympatyczne, małe książeczki, które na pewno zainteresują i starszaka i maluszka, a dzięki sztywnym i solidnym kartkom zapewne wytrzymają sporo składania i rozkładania :)

Nikusiowi bardzo się one spodobały, bo wiadomo, ze jeśli coś jest nie standardowe to zazwyczaj jest o wiele ciekawsze :)


Za książeczki dziękuję OFICYNIE WYDAWNICZEJ G&P :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)