9 marca 2012

Małpka Fiki Miki


KORNEL MAKUSZYŃSKI,
MARCIN WALENTYNOWICZwydawnictwo:  Oficyna Wydawnicza G&P
ilość stron: 17
format: 10x10 cm
 rok wydania: 2008
cena: 5,90 zł


Jakiś czas temu polecałam Wam książkę pt. "Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki". Tamta lektura była bardzo fajnym kolorowym komiksem. Tym razem przedstawiam Wam inną formę zapoznania się z tym sympatycznym zwierzakiem.

Oficyna Wydawnicza G&P wydało serię książeczek rozkładanek z przygodami tej małej małpki. Każda z nich opowiada inna historię. Książeczka w takiej formie świetnie nadaje się nawet dla bardzo małego szkraba. Części są cztery: Dzielna Fiki Miki, Małpka Fiki Miki i lew, Małpka Fiki Miki i słonik oraz Małpka Fiki Miki w szkole. Każda z nich rozkłada się jak harmonijka a wewnątrz posiada mnóstwo kolorowych obrazków wraz z krótkim tekstem. Ilustracje są identyczne jak w wersji komiksowej. Tekst oczywiście również.


Moja Alicja uwielbiała tego typu książeczki gdy była jeszcze bardzo malutka. Bez kłopotu składała je i rozkładała oraz pilnie studiowała wszystkie ilustracje. Sztywne grube strony sprawiały, że jej małe rączki świetnie radziły sobie same a mały format książki i jej niewielka waga sprawiał, że to była lektura w sam raz dla niej. Ala nosiła ze sobą te książki wszędzie i chętnie słuchała opowieści w niej zawartych.


Sadziłam, że te czasy minęły. Moje dziecko mając pólke wypełnioną duzymi, pięknymi ksiązkami nie zainteresuje się takimi miniaturowymi.


Tymczasem mała przyjęła je z wielkim entuzjazmem. Może dlatego, że skojarzyły jej się ze starymi książeczkami, albo dlatego, że ich bohaterką jest znana jej już figlarna małpka? Ale muszę przyznać, że moja czterolatka bawi się nimi chętnie. Często przegląda i znając już dobrze przygody małpki Fiki Miki "czyta" je teraz swoim pluszakom.


Te książeczki to świetna zabawa. Dzięki nim możemy uczyć nasze maluchy miłości do książek jeszcze zanim w ogóle zaczną je rozumieć.

Za egzemplarze recenzenckie serdecznie dziękuję OFICYNIE WYDAWNICZEJ G&P :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)