23 lutego 2012

Słowik, Kopciuszek i inne najpiękniejsze bajki


OPRACOWANIE ZBIOROWE

wydawnictwo: Drzewko Szczęścia
ilość stron: 288
format: 16,5x22 cm
rok wydania: 2011
cena: 38,90 złJest to wielki zbiór przepięknych bajek - 27 baśni i bajek polskich i zagranicznych autorów:

Hans Christian Andersen, Charles Perrault, Hanna Januszewska, Artur Oppman, Józef Ignacy Kraszewski, Jan Kasprowicz, Kazimierz Władysław Wójcicki, Bolesław Leśmian, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Władysław Ludwik Anczyc, Władysław Orkan, Lucjan Siemieński, Maria Górska, Agnieszka Tyszka, Liliana Bardijewska, Dorota Suwalska, Małgorzata Strękowska-Zaremba, Carlo Gozzi, Aleksander Puszkin.


Wymieniłam wszystkich autorów, bo sądzę, że to dość istotne w książce :) A Wy dzięki temu macie zarys tego z jakiego typu bajkami mamy tu do czynienia :)

A zapewniam Was, że są to bajki piękne, warte tego, aby się z nimi zapoznać i oczywiście, aby zapoznać z nimi również dziecko.


Myślę, że wszystkie dzieci powinny znać choć odrobinę polskiej i zagranicznej klasyki literackiej i tutaj właśnie ją znajdziemy :) Wszystko w jednym miejscu, spisane w jednej księdze, podzielone na trzy części - baśnie i legendy polskie, baśnie klasyczne oraz bajki nowe.


Całość bardzo przejrzysta, w książce panuje porządek :) treść ogromnie wartościowa, uważam że znane wszystkim od wieków baśnie i legendy znane muszą być każdemu :)

Na koniec muszę wspomnieć o pięknych ilustracjach, które namalowała Pani Marianna Jagoda-Mioduszewska. Bardzo barwne i bez wątpienia przyciągające wzrok obrazki idealnie uzupełniają się z treścią tej książki :)

Jestem przekonana, że ten zbiór bajek spodoba się każdemu bez wyjątku. 

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawnictwa DRZEWKO SZCZĘŚCIA, dziękuję :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)