19 lutego 2012

Karty obrazkowe. 100 pierwszych słówek


OPRACOWANIE ZBIOROWE

wydawnictwo: Edgard
ilość kart: 104
rok wydania: 2010
cena: 29,90 złJest to zestaw kart do nauki angielskiego.
Kiedyś opisywałam Wam ANGIELSKI W ZAGADKACH z tej samej serii. 

Tym razem prezentuje 104 karty do nauki podstawowych słówek.
Na awersie karty znajduje się słówko po angielsku, natomiast na rewersie po polsku. Na każdej oczywiście umieszczony jest również fajny, zabawny obrazek :)

Podzielone są one na grupy tematyczne:
Ja i moja rodzina, Moja twarz i moje ciało, Moje ubrania, moje zabawki, Lubię jeść, Lubię owoce i warzywa, Umiem już liczyć, Ile kolorów, Pory roku i dni tygodnia, Jakie to jest?


Jak widać podziałów jest naprawdę wiele, a każdy z nich zawiera po kilka, albo kilkanaście kart :)

W zestawie prócz kart znajdziemy również poradnik dla rodziców i nauczycieli oraz płytę na której znajdują się wszystkie słówka i piosenki ułatwiające dzieciom naukę oraz wymowę angielskich słówek.


Z poradnika dowiemy się również w jaki sposób można wykorzystać karty, Podane są w nim 33 pomysły na różne gry i zabawy :) 


Według mnie moje dziecko nadal jest za małe na naukę języka obcego, ale u nas karty idealnie sprawdzają się do nauki języka polskiego :) Nikuś nie potrafi na przykład nazw dni tygodnia, tzn potrafi ale nie w kolejności... Nie umie również rozróżniać kolorów i często myli się podczas liczenia. Dzięki tym kartom na pewno nauka tego wszystkiego pójdzie nam o wiele szybciej. A w przyszłości oczywiście będziemy mogli używać tych kart również do nauki języka angielskiego :)

Dziękuję wydawnictwu EDGARD za możliwość ich zrecenzowania :)


3 komentarze:

 1. Super te karty! Od dłuższego czasu mam je na oku i chyba teraz je nabędę :) Moja Oli co prawda jeszcze nie ma 1,5 roku ale posiada karty czuczu na sznurku i baaaardzo je lubi więc chyba się pokuszę o zakup tych anglojęzycznych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam. Jestem pewna, że posłużą na długi czas - i do nauki polskiego i angielskiego :)

   Usuń
 2. po co pisać o rzeczach do nauki angielskiego skoro się dziecka tego języka nie uczy. BEZ SENSU

  OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)