18 stycznia 2012

Karty obrazkowe. Angielski w zagadkach


OPRACOWANIE ZBIOROWE

wydawnictwo: Edgard
ilość stron: 112
format: 7,5x16,5 cm
rok wydania: 2011
cena: 19,99 złJest to zbiór 112 obrazkowych zagadek w języku angielskim przeznaczony dla dzieci w wieku 3-5 lat. Wydawnictwo Edgard wydało już całą serię Angielskiego w zagadkach. Znajdziemy w niej również karty dla dzieci w wieku: 4-6 , 5-7 oraz 6-8 lat.

Zadania są ponumerowane, a wszystkie karty spięte dzięki czemu na pewno nic nam się nie pomiesza :) Karty są dwustronne, po jednej stronie znajdziemy pytania/zagadki w języku angielskim, natomiast z drugiej strony tłumaczenie oraz odpowiedź w języku polskim.

 Zagadki oraz pytania ułożone są według trudności - od bardzo łatwych poprzez średnie, aż po trudniejsze, wszystko jednak idealnie dopasowane do wieku dziecka dla którego karty te są przeznaczone. 

Znajdziemy tutaj między innymi takie zadania jak: wskazanie czy Ann jest chłopcem czy dziewczynką, słoneczko jest szczęśliwe czy smutne, poprowadzenie smutnego Toma przez labirynt do mamy, wskazanie brakującego puzzla i wiele innych ciekawych zadań :)
Poza tym wiele pytań do różnych sytuacji, wszystko to oczywiście w języku angielskim i z masą pomocniczych obrazków :)

Mimo, że moje dziecko ma ponad 3 lata to jednak chciałabym jeszcze troszkę poczekać z nauką angielskiego... Oczywiście bardzo chce, aby od małego uczyło się tego języka, ale chciałabym też aby Nikodem najpierw wyraźnie zaczął mówić po Polsku :) Teraz mimo, ze mówi wszystko to jednak niektóre słowa przekręca, mówi niewyraźnie, czasem zdarza się też tak że nie zna jakiegoś wyrazu wcale... 
Dlatego najpierw musi nauczyć się porządnie polskiego, potem będziemy mogli zabrać się za angielski :)

Jednak mimo to te karty są u nas codziennie w użytku :)
Nikuś je uwielbia, zagadki rozwiązuje bezbłędnie, większości nawet nie muszę mu tłumaczyć, bo dzięki obrazkom sam widzi o co chodzi :)

Moim zdaniem karty te są świetne :) 
Są bardzo poręczne dzięki czemu możemy je zabrać ze sobą wszędzie, czy to w podróż, czy w odwiedziny, czy też na spacer... Pytania i zagadki są stosunkowo łatwe i jestem pewna że dziecko raz dwa załapie o co w nich chodzi, a idzie za tym to, że w mig nauczy się podstaw języka angielskiego.Ilustracje są bardzo kolorowe, zabawne co jest ogromnym plusem bo są one tutaj prawie najważniejsze :)

Naprawdę polecam :) Nam narazie służą do zabawy, za jakiś czas na pewno posłużą nam również do nauki :)

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawnictwa EDGARD, bardzo dziękuję :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)