5 stycznia 2012

Tropiciele

 
MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA

wydawnictwo: Nowy Świat
ilość stron: 200
format: 14,5x20,5 cm
rok wydania: 2010
cena: 19,60 zł


I znów miałam okazję sięgnąć po książkę o młodzieży. Już po tytule, zorientowałam się, że powinna mi się spodobać. Powiem Wam, że ta książka jest bardzo fajna  i chętnie podsunę ją mojej córce za kilka lat. Uważam, że warto :)


Przygoda, napięcie, tajemnica, przyjaźń, pierwsza miłość... wszystko to mieści się w niespełna 200 stronach książki Tropiciele.


Jest to historia chłopca, który wraz z rodziną przeprowadza się do dużego, starego domu po zmarłym dziadku. Wiąże się to ze zmianą otoczenia, szkoły... przyjaciół. Chłopiec długo nie może pogodzić się z tą zmianą. Wciąż nie może odnaleźć się w nowych warunkach i tęskni za starymi kolegami. Wszystko zmienia się, gdy poznaje pewną dziewczynę i w sumie trochę dzięki niej postanawia dołączyć do harcerstwa.

Tam znajduje nowych przyjaciół i wraz ze swoim zastępem krok po kroku poznaje historię swoich przodków. Okazuje się, że w jego rodzinie od dawna istnieje pewna nie rozwiązana jak dotąd tajemnica klejnotów ciotki Heleny. Chęć rozwikłania zagadki sprawia, że grupka przyjaciół przeżywa ciekawe przygody.

W książce akcja toczy się dość szybko. Jest wiele zaskakujących sytuacji, dzięki którym lektura wciąga czytelnika. Ciekawa fabuła i zgrabnie wplecione wydarzenia historyczne naszego kraju sprawia, że ksiązka jest naprawdę interesująca.Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawnictwa NOWY ŚWIAT.


2 komentarze:

  1. gratuluje pomysłowego i kolorowego blogaska:)ślicznie tu u WAS. Serdeczności. Mama Marysi i Stasia

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękujemy za miłe słowa i zapraszamy częściej :)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)