6 stycznia 2012

Wyprawa Tapatików

 
MARTA TOMASZEWSKA

wydawnictwo: Nowy Świat
ilość stron: 224
format: 14x20,5 cm
rok wydania: 2009
cena: 20,93 zł


Jest to pierwsza z czterech części sagi o malutkich istotkach - Tapatikach, mieszkających w kosmosie na planecie Tapatia.


Pewnego razu dziadek Tiku znalazł starą księgę w której wyczytał, że ród Tapatików pochodzi z Ziemi. W jednej chwili postanowił, że polecą na ojczystą planetę, tam gdzie jeszcze nigdy żaden z Tapatików nie odważył się polecieć...
Zebrał załogę - swoją żonę Dusię, wnuki (bliźnięta) Tapati i Tapatika, robota XL-a, kuzyna Gurula oraz pasażera na gapę w postaci nieznośnego Bimbla.


Podczas wyprawy spotyka ich kilka ciekawych, często niebezpiecznych przygód... W końcu jednak trafiają na Ziemię do miejsca gdzie spotykają wielu nowych przyjaciół...

Książka z gatunku fantasy... Nigdy nie ciągnęło mnie jakoś specjalnie do książek o kosmosie i kosmitach, jednak muszę przyznać, że tą czytało mi się bardzo przyjemnie :) 
Ciekawa, napisana w fajny sposób i na dodatek mimo sporej ilości stron czyta się ją bardzo szybko, ponieważ tekst jest pisany z większymi przerwami, dzięki temu wszystko jest bardziej przejrzyste :)

Powiem szczerze, że bardzo mnie ta książka zaciekawiła i z wielką chęcią przeczytałabym również kolejne części o tej sympatycznej rodzince z kosmosu..

Książkę do recenzji otrzymałam od wydawnictwa NOWY ŚWIAT, dziękuję :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)