11 grudnia 2011

Uśmiech bałwanka


KRZYSZTOF M. WIŚNIEWSKI (tłum.)

wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 12
format: 16x10 cm
rok wydania: 2007
cena: 2,99 zł

Ta książeczka jest już ostatnia z serii książeczek z trójwymiarowymi obrazkami. Poprzednie znajdziecie >>TU<<, >>TU<< i >>TU<<

Tym razem mamy okazje poczytać o przygodzie małego bałwanka. "Był wigilijny poranek. Od kilku dni padał gęsty śnieg. Słowem - piękna pogoda na Boże Narodzenie. Jacek i Pola postanowili ulepić bałwanka. Nie byle jakiego, ale największego śnieżnego bałwana w mieście...".
No i ulepili, a potem.. no właśnie. Tego Wam nie zdradzę. Dodam jednak, że jest to fajna i króciutka historia pełna ciepła i dobroci. Lubię takie opowiadania dla dzieci. Super się je czyta.


Książeczka nie jest pisana wierszem, ale mimo wszystko podobnie jak dwie poprzednie naprawdę łatwo i przyjemnie się ją czyta. Moje dziecko często każe sobie ją czytać. I po raz kolejny muszę się pozachwycać ilustracjami, bo są naprawdę fajne. Ktoś, kto wymyślił takie miniaturowe wydania książeczek rozkładanek miał świetny pomysł. Są poręczne, wygodne i ciekawe. No i tanie, co jest rzadkością w tego typu książkach. Po raz kolejny - polecam!!!1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)