19 listopada 2011

Łódeczka

 
RANDAL de SÈVE

wydawnictwo: STENTOR
ilość stron: 34
format: 24x24 cm
rok wydania: 2008
cena: 16,20 złTo opowiadanie o przygodzie, przyjaźni, tęsknocie i marzeniach. O bliskości... przywiązaniu... miłości... To dziwne, ale tak bardzo wiele mieści się w tak krótkim tekście.

Jest to historia pewnej łódeczki, która marzyła by popłynąć sama na szeroką wodę. By złapać wiatr w żagle i poczuć się naprawdę wolna. Bardzo kochała swojego właściciela, małego chłopca, który zbudował ją samodzielnie, ale jej marzeniem było zobaczyć co jest dalej, niż tylko na brzegu jeziora. Pewnego razu, naszej małej bohaterce udało się spełnić to marzenie. Czy jednak była szczęśliwa, i jakie przygody spotkała dowiecie się czytając tą śliczną książeczkę.

Opowiadanie jest bardzo ciekawe. Fajne jest w nim również to, że nasze dziecko, choć nieświadomie uczy się rozpoznawać różnego rodzaju łodzie i statki. Bo jest ich tam kilka wymienionych i opisanych w bardzo prosty dla malucha sposób. Książeczka jest przepięknie ilustrowana. Moje dziecko mogłoby ją przeglądać w nieskończoność. Ma duże litery, które są dużym plusem dla dzieci, które dopiero uczą się czytać.

Ta piękna, choć krótka historia ma w sobie jakąś magię. Ciężko jest o niej zapomnieć i wciąż chciałoby się do niej wracać…


Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawnictwa STENTOR, za co serdecznie dziękuję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)