29 października 2016

Statki. Blok rysunkowy


ARTUR NOWICKI

wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ilość stron: 64
format: 21x30 cm
rok wydania: 2016
dostępna: TUTAJ

Dopiero co prezentowałam Wam książkę pod tytułem "Co robią statki". Ten kto zna serię "Opowiem Ci mamo" ten z pewnością wie, że do każdego tytułu powstaje dodatkowo blok rysunkowy o tej samej tematyce z taką samą grafiką tylko, że w wersji bez koloru i pełen przeróżnych zadań. I tym razem jest oczywiście tak samo. Statki także dorobiły się swojego bloku rysunkowego, a ja z przyjemnością opowiem Wam co się w nim znajduje. 

Zadania są przeróżne i jest ich sporo więc uzbrójcie się w cierpliwość, bo mam zamiar przybliżyć je Wam odrobinę ;) Mamy tutaj między innymi rysowanie po śladzie, łączenie kropek, szukanie różnic, rysowanie według instrukcji, wymyślanie własnych statków, gra planszowa, dorysowywanie brakujących elementów, kolorowanie według instrukcji, labirynt, projektowanie pirackiej bandery, rozszyfrowywanie listu w butelce, wycinanie układanki, odszukiwanie szczegółów, szlaczki i mnóstwo, mnóstwo kolorowania...

A to nadal nie wszystko, bo wymieniłam Wam to wszystko tak bardzo ogólnikowo, a przecież tych wszystkich zadaniach są jeszcze przeróżne szczegóły, które różnią je od siebie. Na przykład w dokańczaniu ilustracji mamy za zadanie dorysować pranie suszące się na linkach na łodzi podwodnej ;) 

Albo mnóstwo różnych żaglówek i jachtów, które przypłynęły na paradę, albo też ogromny wycieczkowiec, pasażerów, nieznaną wyspę, różne towary, które znajdują się w ładowniach czy model żaglowca w butelce. I to także nie wszystko ;) Mamy też na przykład kilka instrukcji krok po kroku: jak narysować łódź podwodną, żaglówkę, łódź wikingów i syrenkę. Jest też instrukcja jak z kartki papieru złożyć samodzielnie łódkę.

Także sami widzicie, że naprawdę wiele się tutaj dzieje. Zdecydowanie przy tej książce pełnej przeróżnych zadań nie ma szans na nudę! Ale jest coś jeszcze! Wszystkie zadania umieszczone są wyłącznie po jednej stronie kartki. Na odwrocie natomiast są przeróżne informacje i ciekawostki tematyczne, w tym przypadku dotyczące oczywiście statków. Nie będę Wam ich wszystkich wymieniała, bo jest ich naprawdę sporo, ale zapewniam Was, że są to naprawdę ciekawe informacje, które są wspaniałym uzupełnieniem tej książki :)

Na zakończenie pozostaje mi jedynie napisać, że jak zwykle ogromnie mi się podoba ten blok rysunkowy! Jest bardzo różnorodny więc nie ma mowy o tym, że nasze dziecko znudzi się monotonnymi i nudnymi zadaniami. Wszystko jest tutaj ciekawe, wszystko jest pomysłowe. Jest dużo rysowania, główkowania i jeszcze więcej kolorowania. Nie ma szans, że dziecko szybko rozwiąże te wszystkie zadania, ta książka zdecydowanie wystarczy mu na długo. Teraz na te szare, chłodne deszczowe dni będzie jak znalazł :) Zdecydowanie polecam, nie pożałujecie ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)