20 kwietnia 2016

Wesołe książeczki


Mowa zwierząt / Rozpoznaję pojazdy / Wesoły źrebaczek / Przymierze krasnoludka / Wielka tajemnica zabawek

wydawnictwo: Siedmioróg
ilość stron: 16
format: 14x14 cm
rok wydania: 2014
cena: 7,19 zł

Jakiś czas temu pokazywałam Wam pięć ślicznych książeczek dla maluszków z serii "Wesołe książeczki" wydawnictwa Siedmioróg. Pisałam o nich TUTAJ. Wtedy były to wyłącznie książki z obrazkami zwierzątek. Dzisiaj chciałabym pokazać Wam dalszą część serii. I choć różnią się one nieco jeśli chodzi o wygląd i wnętrze to jednak nadal jedna seria. Dzisiaj przed Wami taki mały misz-masz. Mamy i zwierzaki i pojazdy i krasnoludki i zabawki - do koloru do wyboru ;)

"Mowa zwierząt" to nic innego jak ilustracje przedstawiające zwierzaka oraz dopisany do niej odpowiedni "odgłos". Baran beczy bee, bee! Kaczka kwacze kwa, kwa! Żaba rechocze kum, kum! Wąż syczy sss, sss! Wróbel ćwierka ćwir, ćwir! Kura gdacze ko, ko! itp. "Rozpoznaję pojazdy" to kolejna książeczka, w której tekstu jest bardzo niewiele. Tak naprawdę jedyne co jest tutaj zapisane to nazwy różnych pojazdów znajdujących się na ilustracjach. Zobaczymy tutaj motocykl, autobus szkolny, łódź, bolid formuły 1, ferrari, metro, tir, spychacz, tramwaj i kilka innych.

Kolejne trzy książeczki mają już więcej tekstu ponieważ zawierają w sobie krótkie opowiadania. "Wesoły źrebaczek" opisuje nam małego konika o imieniu Kacperek. Był on psotnikiem i wcale nie słuchał przestróg mamy przez co ciągle przytrafiały mu się bolesne przygody. Inne zwierzęta bardzo się na niego denerwowały, ale on nic sobie z tego nie robił. Postanowił być samodzielny przynajmniej do czasu kiedy zgubił się w lesie... Kolejną książeczką jest "Przymierze krasnoludka". Jest to opowieść o Zielonym Zakątku, o zwierzątkach i o ich przyjacielskiej przysłudze oraz niespodziance. Wiewiórka Lotka miała marzenie, aby wyruszyć w podróż balonem. Niestety zaraz po starcie miała nieszczęśliwy wypadek. Ale jej przyjaciele zrobili wszystko, aby jej marzenie zostało spełnione :)

Ostatnią książeczką z serii jest "Wielka tajemnica zabawek". Przeczytamy tutaj pewną historyjkę jaka wydarzyła się w Krainie Zabawek. Pewnego dnia wszystkie zabawki dobrze się bawiły lub odpoczywały tylko klaun Śmieszek marudził, nudził się i był niegrzeczny. Psocił się przyjaciołom za co za karę został wysłany na strych, aby posprzątał. Jednak zabawkom zrobiło się go żal, postanowiły do niego dołączyć. W końcu wspólnie zawsze raźniej :)

Są to takie typowe książeczki dla maluszków. Niewielki format, sztywne kartki, których jest niewiele, do tego te odgłosy zwierząt i nazwy pojazdów. Są też króciutkie opowiadania idealne do przeczytania naszemu maleństwu na przykład przed snem. Całość jest bardzo, ale to bardzo kolorowa i wesoła. Jest także zdecydowanie wytrzymała. Wiem co mówię, mój synek codziennie zawzięcie je przegląda :) Cena także nie jest jakoś strasznie wygórowana, a na dodatek na stronie wydawnictwa można zakupić całą serię dziesięciu książeczek w pakiecie i jest jeszcze taniej. Więc polecam, bo książki te są nie tylko fajne i ciekawe ale także ładniutkie :)


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)