4 listopada 2015

Baby's very first buggy bookANIMALS / JUNGLE

wydawnictwo: Usborne Publishing
ilość stron: 8
format: 10x10 cm
rok wydania: 2015
cena: 29,90 zł / 29,90 zł

Mamy maluszków, dzisiaj coś dla Was ;) Wasze dzieciaczki lubią książeczki, mimo tego, że są jeszcze bobasami? Jeśli tak to zupełnie jak mój Dominik. I właśnie dlatego pokażę Wam coś co już teraz wywołuje u mojego dziecka wielki uśmiech na twarzy :)

Mowa, o dwóch niewielkich książeczkach od Bookids gdzie wszystkie dostępne tam książki są w języku angielskim. Oj takie maleństwa, a sprawiają tyle radości! Co więc jest w nich takiego niezwykłego? Z pewnością to, że posiadają one doczepiony materiałowy paseczek z plastikowym kółeczkiem na końcu czyli dzięki temu idealnie nadają się do zaczepiania ich czy to przy wózku, czy w łóżeczku, czy na macie edukacyjnej - wszędzie tam gdzie zechcecie. U nas dobrze się to sprawdza, bo mały nie może ich przynajmniej wywalać, a ja nie muszę mu ich co chwilę podawać ;)

A co w środku? Z całą pewnością brak tekstu, no może nie licząc kilku dźwiękonaśladowczych wyrazów takich jak na przykład "roaaaarrr", "grrrrrr", "woof" czy "cra-cra". Poza takimi dźwiękami nie ma tutaj nic do czytania i to zdecydowany plus, bo tutaj chodzi o zabawę, a nie czytanie ;)

Jest za to masa pięknych ilustracji. Jedna z tych książek to "Animals", w niej znajdziemy takie zwierzaki jak krowy, owce, zajączki, koty, psy, wieloryba, ośmiornicę, żółwia, słonia, lwa, małpkę, krokodyla i papugę. Do tego rybki, motylki, ptaszki. Druga książeczka to "Jungle", jak się łatwo można domyślić, wewnątrz są zwierzaki z dżungli czyli małpki, tygrysy, kolibry, słonie, papugi, wąż, goryle, a poza tym motylki, żabka, jakaś biedroneczka też się tu pojawiła...

Obie z tych książek są śliczne, obie są niewielkie i mają niewiele stron, ale mimo tego są bardzo ciekawe i uwielbiane przez moje dziecko! Mają sztywne strony, takie naprawdę mocne więc nie grozi im szybkie rozpadnięcie się nawet wtedy kiedy maluch będzie się nad nimi "znęcał" :) Książki te są naprawdę bardzo barwne, ilustracje mają mocne, wyraziste kolory, są ładne, proste i zabawne. Super jest także to, że kartki te w niektórych miejscach mają wycięte dziurki czy jakieś wgłębienia po których maluszek może wodzić sobie paluszkiem. Ogromnym plusem jest tutaj kółeczko do zaczepienia dzięki niemu nasz bobas nie zgubi ich na przykład podczas spaceru. Całość nie tylko jest fajna, ale także prezentuje się wspaniale! Jestem pewna, że te książki zainteresują także Wasze maleństwo, bo któż nie polubiłby takich sympatycznych, kolorowych zwierzaków :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)