25 lipca 2015

Cofnąć czas


SAMANTHA YOUNG

wydawnictwo: Burda Książki
ilość stron: 384
format: 13x19,5 cm
rok wydania: 2015
cena: 34,90 zł

Już nie jednokrotnie miałam okazję czytać książki Samanthy Young, zawsze bardzo mi się podobają i z każdą kolejną tylko utwierdzam się w przekonaniu, że autorka ta ma nie tylko ciekawe pomysły, ale także talent do pisania. Powiem więcej - uwielbiam jej książki, zawsze czytam je z ogromnym zainteresowaniem, pochłaniam je wręcz ekspresowo. Są to jedne z lepszych romansów jakie miałam okazję czytać i zawsze z wielką niecierpliwością wyczekuję kolejnych tomów :)

Główną bohaterką jest Shannon, która dotychczas miała ogromnego pecha co do mężczyzn. Za każdym razem byli to tacy uroczy twardziele, którzy okazywali się ogromnymi dupkami. Dwóch ją zdradzało, jeden okradał, a ostatni wykańczał ją psychicznie. Doprowadził do tego, ze czuła się zupełnie niewartościowa, a kiedy zrozumiała co on z nią robi i postanowiła odejść, okropnie ją pobił. Przez to rodzina się od niej odwróciła. Shannon postanowiła wyjechać z Glasgow i przeprowadziła się do Edynburga. Tam ma zamiar zacząć wszystko od nowa. Szybko dostaje prace jako recepcjonistka w studiu tatuażu. Cieszy się ogromnie, jednak jej entuzjazm szybko mija kiedy okazuje się, że menadżerem jest tam niesamowicie przystojny facet, typ playboya, z którymi dotychczas zawsze miała kłopoty. Na dodatek on ewidentnie ją podrywa. I chociaż głowa mówi jej, że taki facet może ją wyłącznie zranić, serce podpowiada coś zupełnie innego. Czy warto znowu pakować się w związek z takim mężczyzną? Czy wytrzyma kolejny zawód miłosny? A co jeśli on jest zupełnie inny? Co jeśli będzie jej bohaterem?

Shannon przeżyła naprawdę wiele złego, jest strasznie nieufna, ma okropnie niską samoocenę. Broni się rękami o nogami przed kolejnym nieudanym związkiem, ponieważ z góry zakłada jakim typem faceta jest Cole. Pada kilka naprawdę niemiłych słów i jest jej z tym bardzo źle, tym bardziej że z każdym dniem, z każdą chwilą przekonuje się tylko o tym jak bardzo się co do niego myliła. A Cole? To prawdziwy anioł. Jest cierpliwy, jest delikatny, stara się zrobić wszystko, aby Shannon otworzyła się na uczucia, aby mu zaufała, aby znowu uwierzyła w miłość...

Książka ta jest bardzo ciekawa. Opowiada o miłości, namiętności, o strasznej przeszłości, o bólu, tęsknocie, braku zaufania, poniżeniach, wsparciu, nadziei... Jest bardzo życiowa, bohaterowie nie są jakoś nad wyrost wyidealizowani, mają wady i bagaż doświadczeń, mają też wspaniałych przyjaciół, o których także sporo poczytamy. Są także wątki erotyczne, ale nie one są tutaj najważniejsze, stanowią raczej fajny dodatek. Powiem Wam, że ja jestem bardzo zadowolona z lektury tej książki. Jest ciekawa, jest wciągająca, jest emocjonująca, taka życiowa, naturalna, zabawna... Idealna powieść dla wszystkich fanów romansów. Z niecierpliwością czekam na kolejne książki Samanthy Young :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)