8 czerwca 2015

Nela i tajemnice świata


Nela mała reporterka

wydawnictwo: Burda Książki
ilość stron: 160
format: 17x22 cm
rok wydania: 2015
cena: 34,90 zł

Powiem szczerze, że nie mogłam doczekać się tej książki! O Neli i jej przygodach pisałam Wam już dwa razy i z przyjemnością napiszę po raz trzeci, bo nie da się ukryć - uwielbiam tą dziewczynkę :) Przedstawiam Wam trzecią książkę napisaną przez dziewięciolatkę (niedawno skończyła dziesięć lat) :)

Może i się powtarzam, ale jestem zachwycona miejscami, które ma okazję na własne oczy oglądać ta dziewczynka. Strasznie jej zazdroszczę, ale w takim pozytywnym sensie. Takie podróże, tyle odwiedzonych krajów, tyle poznanych ludzi, tyle przygód przeżyte. Chciałabym kiedyś zobaczyć na żywo choć jedno z miejsc opisywanych w jej książkach ;)

Tym razem wraz z Nelą odwiedzimy kolejne kraje. Na początku poszukamy gibonów w wietnamskiej dżungli i przeżyjemy nocne safari. Potem wyruszymy do Etiopii gdzie poznamy niezwykłe plemiona Omo. Kobiety z tych plemion noszą w wardze ogromne gliniane krążki. Kolejne miejsce o jakim przeczytamy jest maluteńka wysepka o nazwie Mauritius. Leży ona obok Madagaskaru. To własnie tam wraz z Nelą będziemy spacerować po dnie morza. 

Stamtąd wyruszymy na Kostarykę. Tam odwiedzimy Centrum Ratowania Ptaków. Przeczytamy kilka ciekawych rzeczy na przykład o tukanach i kolibrach. Zobaczymy także malutkie żółwiki, które właśnie się wykluły i podążały do morza i odwiedzimy wioskę Indian Bribri. Potem wspólnie z z naszą małą podróżniczką wyruszymy do chłodnej Boliwii do miasta czarownic. Następnym miejscem jakie odwiedzimy jest Peru, a dokładnie wybrzeże oceanu Spokojnego. Będziemy obserwować lwy morskie. Zawitamy także do Tajlandii i poznamy ludzi z plemienia Karenów. Kobiety noszą tam na szyi miedziane krążki.

Jak widzicie przeczytamy tutaj o wielu różnych miejscach, o przygodach, które spotkały Nelę w trakcie tych podróży. Dowiemy się wielu ciekawych rzeczy. Powiem Wam, że ja sama uwielbiam czytać różne takie ciekawostki dotyczące innych kultur, innych krajów, różnych zwierząt czy roślin. Tutaj jest wiele takich ciekawostek, o których nie miałam dotychczas pojęcia, więc jak widać nawet dorosły podczas czytania tej książki może dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy :) 

Od początku, kiedy tylko chwyciłam po pierwszą książkę Neli wiedziałam, że będzie to idealna lektura dla Nikodema. On także bardzo polubił Nelę, słucha jej opowiadań z zainteresowaniem, z chęcią przyłącza się do wspólnego podróżowania po świecie :) 

Książki te są cudne zarówno pod względem wyglądu jak i treści. Nela opowiada swoje przygody w interesujący sposób, często tak dziecinnie jak na dziecko przystało. Nie raz zagaduje czytacza, pyta o coś, jest to naprawdę świetny sposób, aby zainteresować młodych czytelników :) Tekstu jest sporo, ale powiem Wam, że czyta się go ekspresowo. Opisy tych wypraw są takie interesujące, że chwila moment i już zaczyna się kolejna przygoda. W książce znajdziemy także ramki zawierające różne fakty i ciekawostki. Są mapki przedstawiające miejsca, które odwiedziła Nela i jest oczywiście masa wspaniałych zdjęć przedstawiających to o czym mamy okazję przeczytać. Jest pięknie i kolorowo i powtórzę się - uwielbiam tę dziewczynkę, jej podróże i jej książki! Jak najbardziej polecam i młodszym i starszym i nawet dorosłym :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz