29 listopada 2014

Zostań EU-geniuszemGry i zadania logiczne dla dzieci w wieku 6-8 lat

wydawnictwo: REA
ilość stron: 72
format: 20,5x29 cm
rok wydania: 2014
cena: 9,90 zł

A oto kolejny zeszyt z ćwiczeniami dla naszych brzdąców. Co prawda tym razem nie dotyczy on nauki języka angielskiego. Ale to nie oznacza, że jest mniej ciekawy lub mniej przydatny. Wręcz przeciwnie. Ta ćwiczeniówka jest równie fajna i co najważniejsze - bardzo pożyteczna. Nasze dzieciaczki rozwiązując zadania w niej zawarte sporo się nauczą. Czego? Już Wam piszę :)

Tym razem pora ruszyć głową. Bo żeby wykonać polecenia w tej książeczce nie musimy mieć wielkiej wiedzy tylko musimy pokombinować. Wykazać się spostrzegawczością i umiejętnością logicznego myślenia. Te polecenia wymagają od nas skupienia i koncentracji. A gdy już to wszystko zbierzemy razem czeka nas całe mnóstwo wesołej zabawy. I powiem Wam, że choć cześć z nich wydaje się naprawdę trudna - to wcale tak nie jest! Wystarczy odrobina chęci! A ileż to będzie satysfakcji, gdy pomalutku i sukcesywnie odkryjemy rozwiązanie dla każdej z nich? Tych zagadek jest tu aż 63! Chcecie zostać EU-Geniuszami? No to do dzieła!

Na początek zabawy na spostrzegawczość. Czyli nasze bystre oczko ma za zadanie policzyć powtarzające się elementy w szeregu, odnaleźć pary, ukryte wyrazy, fragmenty dużego obrazka itp. Trudne? Nie? No to idziemy dalej. Teraz zabawy logiczne. Rozwiązywanie rebusów, rozkodowywanie wiadomości i równań, wyliczanki, łączenie w pary... No dobrze, tu już było znacznie trudniej. Ale co mamy dalej? Zabawy z literami! Dopisywanie brakujących liter, porządkowanie wyrazów, łączenie wyrazów, krzyżówki, zagadki i wiele wiele więcej. Kolejny rozdział - zabawy pamięciowe, czyli zapamiętywanie przedstawionych grafik a następnie wypisywanie ich, odpowiadanie na pytania związane z nimi itp. Nasz szare komórki mają nie zły trening prawa? A to jeszcze nie wszystko! 

Dalej mamy zabawy z kształtami. Tutaj znajdziemy labirynt złożony z kółek, trójkątów i kwadratów, będziemy próbować odgadnąć w jakiej kolejności przedmioty zostały położone, lub które są identyczne, które nie pasują, lub które należy wpisać w odpowiednie miejsce. I choć to wszystko brzmi całkiem niewinnie, to powiem Wam szczerze, ze wcale łatwe nie jest. Ale to i tak jeszcze nie koniec. Gdy skończymy kształty zabieramy się za zabawy z liczbami. Szukanie liczby, liczenie, dopasowywanie, łączenie, mnożenie... Oj! Tutaj to się dzieje! W tym rozdziale nuda na pewno nam nie grozi, choć tak naprawdę, nigdzie w tej książce jej nie znajdziecie. Bo przy tak różnorodnych poleceniach nie ma czasu na ziewanie. Za to po zakończeniu zabawy nasza głowa na pewno będzie pracowała na najwyższych obrotach. Nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości!

Powiem Wam szczerze, że gdy tylko wzięłam tą książeczkę pomyslałam, ze jest świetna! Ładnie wydana, kolorowa i wesoła. Polecenia są bardzo czytelne i jasne. A grafika tak dobrana, ze całość wygląda bardzo ładnie i przejrzyście. Tak więc lektura ta od samego początku wywarła na mnie dobre wrażenie i cieszyłam się, ze moja córka będzie mogła z niej skorzystać. Jednak, gdy zaczęłam wczytywać się w polecenia zaczęłam mieć wątpliwości, czy mała ze wszystkim sobie poradzi. Niektóre z tych zadań wcale nie należą do najłatwiejszych i sadze, ze moje dziecko posiada jeszcze zbyt małą wiedze by dać sobie radę. Oczywiście nie wszystkie takie jest. Rozdział z zabawami pamięciowymi czy kształtami spokojnie mogę podsunąć małej już teraz. Podobnie zresztą jak zabawy na spostrzegawczość. Jednak te z liczbami lub literkami musza jeszcze trochę poczekać.

Muszę przyznać racje twórcom tej publikacji, że jest to lektura ćwicząca umysł naszych pociech. Wiele poleceń zawartych w tej publikacji wymaga naprawdę sporego skupienia i koncentracji. Musimy wykazać się posiadaniem wszystkich tych cech, które wymieniłam Wam na samym początku tej recenzji, w innym przypadku nie damy sobie rady! Znajdziemy tu polecenia łatwiejsze i trudniejsze. Ale każde z nich jest na tyle ciekawe, ze nawet te które sprawiają nam najwięcej kłopotu rozwiązujemy z wielkim zapałem. Ogólnie ta książeczka mi się podoba. Jest pomysłowa i na pewno bardzo przydatna. Małym leniuszkom pewnie się nie przyda. Ale jeśli Wasze dzieciaczki lobią wyzwania - będą zachwycone!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)