17 kwietnia 2014

Wyobraź to sobie


KUBA i TOLA

wydawnictwo: Skrzat
ilość stron: 64
format: 20x28,5 cm
rok wydania: 2014
cena: 8,91 zł / 8,91 złWyobraźnia to niesamowita rzecz. Choć nie, to wcale nie jest rzecz, nie jest to też zmysł... Wyobraźnia to wspaniałe narzędzie, którym posługuje się nasz mózg. To coś co tworzymy w głowie my sami. To obrazy, dźwięki, smaki, zapachy, które my sobie przypominamy, przywołujemy, czy też wymyślamy. Wyobraźnia jest naprawdę ważna w naszym życiu, więc warto ją ćwiczyć i trenować już od najmłodszych lat, prawda :) ?

W ręce nasze trafiły dwie książeczki z serii "Wyobraź to sobie". O co w nich chodzi? Już tłumaczę. W środku znajduje się 16 malutkich fragmentów obrazków, a to wszystko razy dwa ;) Dlaczego własnie tak? No właśnie, zadziwiające jest to, że do połowy książeczki jest 16 kartek z narysowanym jakimś małym szczegółem i od połowy jest kolejne 16 identycznych kartek z tymi samymi małymi szczegółami obrazków. Dzięki temu książeczki te mogą być idealną zabawą dla dwójki dzieciaczków. Ale o tym za chwilę, najpierw słów kilka o tych ilustracjach. 

Nie znajdziemy tutaj żadnych gotowych obrazków do pokolorowania. Wszystko co jest tutaj na tych kartkach narysowane to pojedyncze kreski, jakieś zawijaski lub inne gryzmołki. Cała zabawa polega na tym, że to właśnie dziecko ma sobie wyobrazić co na danej stronie może zostać narysowane, co może powstać z tych kilku kresek. Tutaj nasz mały artysta może wykazać się kreatywnością, wytężyć swoją wyobraźnię i wszystko to przerzucić na papier :)

A po co to wszystko jest podwójne? Ponieważ ta książeczka może posłużyć na przykład dla dwójki dzieciaczków. Oboje mogą chwycić ten sam obrazek i stworzyć z niego własne dzieło. Po zakończeniu porównać swoje pomysły. Ale zabawa może być także jednoosobowa. Dziecko może wymyślić dwa różne obrazki, albo z jednej strony narysować to co mu przyjdzie do głowy, a z drugiej na przykład to co znajduje się na naklejkach-podpowiedzich :) Tak, tak, bo dla ułatwienia dodane są tutaj także naklejki. Mogą one posłużyć zarówno jako wzór do przerysowania, jako mała podpowiedź czy też wyłącznie jako nagroda za ładnie narysowaną pracę ;) 

Te dwie książeczki z serii "Wyobraź to sobie" są z pewnością bardzo pomysłowe. Choć nie znajdziemy w nich żadnych zadań do rozwiązania, gotowych ilustracji do pokolorowania czy innych tego typu rzeczy to i tak warto po nie sięgnąć. Kilka kresek na każdej z zamieszczonych tu kartek może wydać się nam niezbyt ciekawe, ale dla dziecka to prawdziwa kraina kreatywności, dzięki której będzie musiało ono wytężyć swoją wyobraźnię i stworzyć coś fajnego, ładnego, pomysłowego :) Można się naprawdę zdziwić kiedy zobaczy się jak różne obrazki powstają z dwóch takich samych fragmentów...

Dostępne są dwie wersje tych książeczek - "Kuba" czyli niebieska bardziej chłopięca oraz "Tola" czyli różowa, typowo dziewczęca :) Książki te stworzone są w taki sposób, aby móc je z łatwością podzielić na dwie części. Wyglądowo przypominają blok i dzięki perforowanym kartkom, z łatwością można je oderwać. Także do dzieła kochani, kredki w dłoń, pełna koncentracja, wytężona wyobraźnia i działajcie :D1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)