14 kwietnia 2014

Emilka Piórko i tajemnicze lustro


HOLLY WEBB

wydawnictwo: Znak emotikon
ilość stron: 192
format: 13x18 cm
rok wydania: 2014
cena: 17,90 zł 12,53 zł

Skoro pisałam Wam o pierwszej części tej serii to napiszę również 0 drugiej. Bo u nas na jednej nie mogło się skończyć. Gdy tylko skończyłyśmy czytać Emilkę i zaczarowane drzwi moje dziecko zasypało mnie pytaniami co było dalej więc nie czkałam długo, by sięgnąć po następną część. Jednak tym razem od razu zaopatrzyłam się w butelkę wody i usiadłam wygodnie, bo wiedziałam, ze czeka mnie długi wieczór przy książce.

I nie myliłam się. Alicja ani myślała, żeby iść spać. Musiała wysłuchać tej historii od początku do końca, choć wierzcie mi, ze zeszło nam się długo zanim dotarłam do ostatniej strony (dwa dłuuugie wieczory!). No cóż. Najwyraźniej temat wróżek i magii to coś dla mojego dziecka. A ja myślałam, ze ją interesują wyłącznie lektury ze zwierzątkami. Ale seria z Emilką bardzo jej się spodobała i z przyjemnością słucha jej przygód. A ja chętnie jej je czytam. Uważam, że są naprawdę ciekawe i choć tak naprawdę nie przepadam za takimi magicznymi książkami, to te wydają mi się naprawdę fajne.

Skoro To kolejna część to wiecie już kim jest Emilka oraz znacie już tajemnicę jej rodzinki. Nasza dziesięciolatka pogodziła się już z tym, ze jej rodzice i rodzeństwo to wróżki, a tylko ona jedna nie ma żadnych magicznych mocy. Jednak nasza mała bohaterka wciąż nie rozumie wielu rzeczy i zadaje całe mnóstwo pytań wszystkim domownikom. Dręczy ją również niepewność kim  naprawdę jest i skąd się wzięła. Dlaczego jej rodzice ją opuścili? Co się takiego stało, ze jej nie chcieli? To wszystko wciąż zaprzątało jej głowę. A gdyby dziewczynce mało jeszcze było problemów to jeszcze dodatkowo doszły kłopoty w szkole i niegrzeczna dziewczynka, która wciąż jej dokuczała. Emilka nawet nie potrafiła jej się odgryźć tak bardzo przytłaczały ją własne problemy... Ech, trzeba przyznać, ze cała ta sytuacja nie wyglądała najlepiej.

Pewnego razu Emilka wraz z cała klasa pojechała do muzeum. Dzieciaki miały za zadanie wybrać jeden z obrazów w galerii i napisać o nim rozprawkę. Jednak to miejsce było pełne pięknych dzieł i naprawdę trudno było wybrać ten jeden wyjątkowy. Emilka wraz z przyjaciółką przechadzały się korytarzami w poszukiwaniu odpowiedniego dzieł, gdy nagle jeden z nich przykuł uwagę dziewczynki. Była na nim... wróżka z lustra, którą wdziała w zaczarowanym lustrze w domu, a potem w krainie wróżek, gdy uciekała przed myśliwymi! To było niesamowite i dziewczynka wciąż nie mogła uwierzyć, że znów ją widzi. Jednak tym razem to ta dziwna postać z obrazu wydawała się być w niezłych opałach. Czy Emilce uda się pomóc wróżce? I czy uda jej się pokonać niegrzeczna Kasię, którą stale jej dokuczała? Jak myślicie? Odpowiedź znajdziecie w tym opowiadaniu :)

Ta książka to idealna lektura dla każdej małej dziewczynki która wierzy w czary i magiczne, cudowne postacie. Tutaj nie brakuje niesamowitych wydarzeń i tajemniczych sytuacji. Emilka przeżywa całe mnóstwo ciekawych przygód, które mojej córeczce bardzo się spodobały i odkąd moje dziecko poznało serie tych książeczek w jej zabawach królują wróżki i magia. Te książeczki są wciągające i często zaskakują małego czytelnika. Choć nie ukrywam pierwsza część podobała mi się bardziej. Czyta się je szybko i z przyjemnością. Najwyraźniej Holly Webb ma talent nie tylko w pisaniu książek o zwierzętach. Te o wróżkach i niesamowitych wydarzeniach są równie ciekawe i jestem pewna, że niejedno dziecko z przyjemnością się z nimi zapozna. U nas to kolejna seria, którą moja Ala bardzo polubiła. Polecam.

A zainteresowanych zapraszamy również na spot reklamowy :)
https://www.youtube.com/watch?v=Obuvs-3zguI


2 komentarze:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)