2 listopada 2013

Świat przerażających dinozaurów


PONAD 150 NAKLEJEK I WYPYCHANEK

wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 48
format: 21,5x26,5 cm
rok wydania: 2013
cena: 16,99 zł

Dinozaury, zadania i naklejki - dzisiaj coś co jest wręcz idealnym połączeniem dla mojego dziecka. Książeczka nie za gruba niestety, bo naszym zdaniem takich ciekawostek mogłoby być tutaj o wiele więcej, ale przekonajcie się sami :)

W środku znajduje się podział na: "Gigantyczne gady kopalne", "Zabójcze dinozaury. Straszliwe bestie", "Morscy giganci. Mieszkańcy głębin". I tak w pierwszym dziale poznamy allozaura, tyranozaura, spinozaura, gigantozaura i megalozaura. W drugim utahraptora, triceratopsa, ankylozaura i stegozaura. W ostatnim natomiast bazylozaura, mauisaurusa, mozazaura, liopleurodona i jeszcze kilka innych...

Nie jest to jednak książka, z której dowiemy się wielu informacji o życiu tych dinozaurów, o tym jakie były, co robiły, co jadły, jak polowały... Tutaj znajdziemy jedynie kilka ważniejszych faktów takich jak to w jakim okresie żył dany dinozaur, ile lat temu występował, jaki był wysoki, długi i ciężki i to by było na tyle. Jednak mimo to książeczka ta wcale nie jest nudna, ponieważ znajduje się w niej mnóstwo przeróżnych zadań, zabaw oraz dodatków. Także znajdziemy tutaj takie polecenia jak odnajdywanie niepasujących fragmentów ilustracji, przerysowywanie oraz rysowanie dinozaurów, szukanie różnic, odnajdywanie odpowiedniej drogi, labirynty, szukanie i liczenie ukrytych elementów, szukanie cienia, łączenie w pary, odpowiadanie na pytania... Zadań jest jeszcze więcej i wszystkie jak najbardziej ciekawe. Nie są ona zbyt trudne więc mój 5-latek radzi sobie z nimi bardzo dobrze.

Jednak to jeszcze nie wszystko. Znajdziemy tutaj również różne dodatki na przykład w postaci dużej ilości dinozaurowych naklejek! Ale poza tym są też takie jak np mini gry "planszowe" choć naprawdę umieszczone są one na stronach, są też ciekawe karty, które umieszczone są na grubszym lekko usztywnianym papierze. Wystarczy "wyciągnąć" je ze stron i można grać. Jeszcze jednym fajnym dodatkiem jest pięć figurek dinozaurów do złożenia, również umieszczone są one na nieco sztywniejszych kartkach...

Moim zdaniem całość jest naprawdę ciekawa, różnorodna i przyciąga uwagę małego dinozaurowego fana :) Nikodem z wielką ochotą przystąpił do rozwiązywania tych zadań oraz do zabawy. A taka ilość naklejek? To strzał w dziesiątkę. U nas powstało już całe mnóstwo obrazków z dinozaurami w roli głównej. Jedynym minusem jest tutaj to, że stron jest tak mało. Za szybko skończyły się te wszystkie zadania, Nikodem czuje niedosyt ;) 


3 komentarze:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)