30 października 2013

Nadchodzą święta


Opowieści, kolędy, ciekawostki

AGNIESZKA SKÓRZEWSKA

wydawnictwo: ZIELONA SOWA
ilość stron: 64
format: 20,5x29 cm
rok wydania: 2013
cena: 26,91 zł

"Nadchodzą Święta" to idealny tytuł nie sądzicie? W końcu już powoli, powoli i do nas zbliża się Boże Narodzenie. Możecie się dziwić, że w tym roku na naszym blogu zawitało ono tak szybko, ale co się dziwić kiedy to nasze ulubione święta :) Nie powiem, że wyczekuję ich z niecierpliwością. Uwielbiam ten magiczny, świąteczny czas, jednak ta jesień, którą mamy w tym roku jest taka cudna, że wcale nie śpieszy mi się do mrozów i śnieżyc, tym bardziej, że ze mnie zmarźlak okropny i zdecydowanie lubię ciepełko :) No ale miało być o książce, a ja to jak zwykle muszę się rozpisać ;)

Książeczka ta jest naprawdę typowo świąteczna, zresztą widać to już po okładce prawda? W środku znajdują się różne opowiadania, kolędy oraz ciekawostki, a właściwie to fakty dotyczące świąt Bożego Narodzenia. Poczytamy tutaj między innymi o Trzech Królach, o Adwencie, Mikołajkach, choince... O takich tradycjach świątecznych jak kolędy, pasterka, szopka czy jasełka. Dowiemy się jak w różnych częściach świata mówi się na Mikołaja oraz jak to możliwe, że w jedną noc zdąży on obdarować prezentami wszystkie dzieci na całym świecie :) Poza tym są tutaj również teksty kilku znanych kolęd takich jak Cicha noc, Mędrcy świata, Bóg się rodzi, Dzisiaj w Betlejem, Lulajże Jezuniu, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Przybieżeli do Betlejem pasterze, Gdy się Chrystus rodzi...

Powiem Wam, że książeczka ta jest naprawdę fajna, ciekawa i z całą pewnością pomocna. Dzięki niej nasze dziecko dowie się wielu rzeczy na temat świąt. Bo w końcu to nie tylko Mikołaj, choinka i prezenty. W świętach chodzi o coś więcej. To ta magia, to czas dla rodziny, bliskich, to obdarowywanie siebie upominkami, to rozmowy przy wspólnym stole, to czas do świętowania narodzin Jezusa, to czas, aby wspólnie się pomodlić, aby pójść na pasterkę, aby spędzić miło czas. 

Dzięki tej książce nasza pociecha zrozumie o co tak naprawdę chodzi w świętach, skąd się wziął ten zwyczaj, jak to się stało, że Mikołaj jest taki "sławny", jakie są świąteczne tradycje. A dzięki zamieszczonym tutaj tekstom kolęd wspólnie z całą rodziną będziemy mogli pośpiewać te radosne i piękne pieśni :)

Muszę się również pozachwycać wyglądem tej książki, jest ona naprawdę śliczna :) Już sama okładka wpada w oko prawda? A na żywo jest jeszcze lepiej ponieważ oprawa jest twarda, z gąbką, literki są złote, mieniące się. W środku natomiast znajduje się mnóstwo ślicznych, kolorowych ilustracji. Patrząc na nie od razu czuć ducha świąt :)

Powiem szczerze, że to pierwsza taka typowo świąteczna książka zawierająca opowiadania, opisy, ciekawostki, która znalazła się na półce mojego synka. My już teraz się w niej zaczytujemy, a dzięki temu moje dziecko jeszcze bardziej nie może doczekać się Wigilii. Codziennie dopytuje ile zostało jeszcze dni i kiedy spadnie śnieg... Och oby jak najpóźniej ;) My jesteśmy zadowoleni z lektury i Wam również polecamy :)


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)