22 maja 2013

Pradawny ląd cz.2


ZABAWY Z DINOZAURAMI

MONIKA KIERSNOWSKA, KINGA BARTNICKA

wydawnictwo: Media Service Zawada
ilość stron: 16
format: 22x30 cm
rok wydania: 2012
cena: 7,99 zł


A teraz czas na kolejną wesołą  książeczkę, w której jest mnóstwo dobrze znanych nam bajkowych bohaterów...

Jest to książeczka z zadaniami. Znajdziemy tutaj wiele przeróżnych ćwiczeń. Jest tu między innymi leterowa przeskakiwanka, uzupełnienie brakującego puzzla, labirynt, liczenie różnych rzeczy, odnajdywanie przedmiotów na obrazku, kolorowanie według wzoru. łączenie kropek, pisanie po śladzie, odszukiwanie cienia oraz gra memory do wycięcia. Dodatkowo całość dopełnia, krótka, ciekawa historyjka o siódemce przyjaciół, którymi jest Cera, Pteruś, Liliput, Kaczusia, Chapuś, Rubi oraz Szpic. Na końcu znajduje się również dinoquiz oraz dinowiedza. Z tego ostatniego dowiemy się kilku interesujących szczegółów na temat triceratopsa. Taka cienka zadaniówka, a zobaczcie ile w sobie zmieści ;)

Jest to druga część z serii książeczek o pradawnym lądzie, a dokładniej o zabawach z dinozaurami. Dotyczy ona głównie Cery czyli małego, pomarańczowego triceratopsa, którego zobaczyć możemy na okładce.

Nikodem bardzo lubił oglądać tę bajkę, choć od jakiegoś czasu nie miał już ku temu okazji. Jednak nie znaczy to, że zapomniał głównych bohaterów, wręcz przeciwnie. Kiedy otrzymał do rączek tę ciekawą książeczkę z zadaniami to dopiero była radość. Z łatwością przypomniał sobie imiona tych sympatycznych dinozaurów i od razu przystąpił do rozwiązywania zadań. Oczywiście jak zwykle najwięcej frajdy sprawiły mu naklejki, ale zadania również wywoływały uśmiech na jego buziaku... Aż szkoda, że pozycja ta jest taka cieniutka i tak szybko się skończyła. Zarówno ja jak i synek z chęcią przystąpilibyśmy do wykonania jeszcze kilku tak fajnych i interesujących ćwiczeń :)

1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)