9 marca 2013

Akademia przedszkolaka - Pięciolatek


ANNA ŁADNIAK

wydawnictwo: Papilon
ilość stron: 128
format: 24x16,5 cm
rok wydania: 2012
cena: 11,09 zł


Jeśli chcecie zaserwować swojemu dziecku mega dawkę edukacyjnej rozrywki na wysokim poziomie to z pewnością zainteresuje Was ta pozycja. Akademia przedszkolaka to nic innego jak szereg ciekawych zadań i zagadek, które rozwijają umiejętności naszego dziecka, a przy tym sprawiają, że maluchy świetnie się przy nich bawią :)

Chyba pierwszy raz zdarzyło mi się dokładnie przeczytać wstęp w tego typu publikacji. Jak dotąd przeglądałam je tylko by wiedzieć o co chodzi wyłuskując tylko informacje, które mogą mi się przydać w pracy z moim dzieckiem. Tymczasem tu zaczęłam czytać i się wciągnęłam. Jest tu sporo ciekawostek o tym jak dziecko w tym wieku się rozwija (nie tylko manualnie, ale również intelektualnie), jak ten rozwój wspierać i czego spodziewać się w przyszłości. Wstęp ten nie jest długi, ale bardzo ciekawie napisany więc polecam ;)

Tuż po wstępie znajdziemy też kilka oznaczeń wraz z wyjaśnieniami. Dotyczą one już samych zadań zawartych w książeczce. Dzięki nim podczas zabawy z maluchem wiemy w jaki sposób dana zabawa wpływa na naszego brzdąca, czego go uczy i jakie umiejętności rozwija :) Uwielbiam takie informacje bo często z pozoru niepozorne zadanie okazuje się bombą edukacyjną dla naszego dziecka, z czego my rodzice nawet nie zdajemy sobie sprawy :)

A teraz pora już na samą zabawę. Zadań w tej lekturze jest całe mnóstwo i jedno ciekawsze od drugiego. Znajdziemy tu polecenia, które nakłaniają dziecko by opowiedziało nam wydarzenia widoczne na ilustracjach. Dzięki nim maluch może wykazać się spostrzegawczością, posiadanym zasobem słownictwa, wiedzą, a także odrobiną wyobraźni. Moje dziecko lubi takie zabawy. Cieszy się, gdy uważnie słucham co Ala ma do powiedzenia i muszę przyznać, że jej wypowiedzi czasem sięgają daleko poza polecenie. Mała lubi korzystać ze swojej wyobraźni i czasem snuje opowieści dłuższe i dużo bardziej rozbudowane niż tego oczekujemy :)

Są tu także zabawy związane z odszukiwaniem różnego rodzaju przedmiotów czy wzorów na obrazkach, maluch może także kolorować, łączyć w pary, szukać różnic, rysować, liczyć i wiele wiele więcej. Znajdziemy tu także ulubione zajęcia mojego dziecka, czyli labirynty i łączenie kropek. Jest też polecenia, w którym nasz pięciolatek może się pochwalić umiejętnością czytania sylabowego.

Urozmaicenie jest zatem bardzo duże, a nasze dzieci z pewnością nie będą się przy tych zadaniach nudzić. Niekiedy w nagrodę maluch może przykleić jakąś naklejkę co także motywuje dziecko do dalszej pracy :) A bardzo wesoła i kolorowa szata graficzna zachęca do zabawy i sprawia, że spędzanie czasu z tą ćwiczeniówką jest naprawdę bardzo przyjemne :)

2 komentarze:

  1. sympatyczna i z pewnością ciekawa książeczka :)
    moja córka w tym roku skończy 5 lat, więc jest to pozycja w sam raz dla niej :)

    OdpowiedzUsuń
  2. ilustracja jest wspaniałe :)

    OdpowiedzUsuń