4 sierpnia 2012

Zadania domowe

 
Podręcznik przetrwania dla rodziców

GIANLUCA DAFFI

wydawnictwo: eSPe
ilość stron: 132
format: 14x20 cm
rok wydania: 2011
cena: 17 zł 


I znów coś nie tyle dla maluchów, co dla ich opiekunów. A przede wszystkim dla rodziców dzieci w wieku szkolnym, bo to oni najlepiej zrozumieją przesłanie tego poradnika.

Zadania domowe to niewielka książka, która stara się wspomóc dzieci i ich opiekunów w dość trudnym temacie związanym z odrabianiem z nim prac domowych. Oj, choć moja córka ma zaledwie 5 lat to już martwię się co będzie dalej. Nie raz zdarzało mi się wykonywać tę jakże niewdzięczną pracę z bratanicą lub moim małym sąsiadem i zdaję sobie sprawę, że często jest to nie lada wyzwanie.

Przede wszystkim nasuwa nam się pytanie po co w ogóle są prace domowe i czemu mają służyć. W końcu nasze dzieci większość czasu spędzają w murach szkoły, czemu więc swój wolny czas nie mogą przeznaczyć na przyjemności lub rozwijanie swoich zainteresowań? Z całą pewnością większość dorosłych zadaje sobie takie samo lub bardzo podobne pytania. Oczekują na nie także konkretnej odpowiedzi i w tym poradniku je znajdą.

Ten poradnik omawia zarówno sens zadań domowych jak i sposoby by podczas ich odrabiania nie zwariować! Wiadomo, że są prace trudniejsze i łatwiejsze, są też zajęcia pochłaniające więcej i mniej czasu... Tutaj opiekunowie dowiedzą się więc co zrobić, by nie było aż tak strasznie. 

Oprócz tego, że w poradniku znajdziemy informacje o tym na co należy zwrócić uwagę chcąc jak najefektywniej spędzić ten czas z dzieckiem, to także książka omawia szereg zagadnień dochodzących samej czynności  wykonywania prac domowych. Bo nie wszyscy wiedzą, że w nauce nie jest istotna jedynie treść książki oraz nasza wypoczęta i gotowa do działania głowa. Bardzo duże znaczenia ma miejsce w którym nasze dziecko przystępuje do pracy, pozycja ciała, organizacja, planowanie i wiele wiele innych czynników.

Następnie znajdziemy w książce szereg wskazówek jak pomóc naszemu dziecku podczas odrabiania prac domowych. Książka ta nie służy oczywiście do tego, by pomóc rodzicom odrobić zadania domowe swoich pociech, lecz jest zbiorem rożnego rodzaju rad wskazówek jak  wspierać dziecko podczas tego zajęcia. Ta lektura jest pełna ciekawych informacji dotyczących tego jak pokonywać trudności, jak radzić sobie z błędami lub tez jak wspierać zdolności dzieci. Oczywiście nie zabraknie także kwestii sprawdzania prac domowych, a także oceny sytuacji po wykonaniu owych prac. 

Choć ta książka jest niewielka zawiera mnóstwo wiedzy dotyczącej tego zagadnienia. I choć nikt nie lubi odrabiania prac domowych to sądzę, że po zapoznaniu się z sugestiami autora tego poradnika, to żmudne zajęcie pójdzie znam znacznie szybciej i co najważniejsze - przyniesie oczekiwane efekty. Ja już wcielam w życie wiedzę wyniesioną z tej lektury. Jak na razie jestem w fazie testowania i jestem zadowolona. Spróbujcie sami :)


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)