22 sierpnia 2012

Przedszkole żyrafki


ELŻBIETA LEKAN, JOANNA MYJAK

4-LATEK

wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 84
format: 22x30 cm
rok wydania: 2012
cena: 24,90 zł


Dzisiaj prawdziwa gratka dla każdego 4-latka :) Jeśli Wasze dziecko lubi rozwiązywanie zadań to przedstawiam coś wprost idealnego dla niego. Teczka, a w niej aż 3 zeszyty z ćwiczeniami:

- Zgadywanki 4-latka
- Zabawy językowe 4-latka
- Zabawy plastyczne 4-latka

"Zgadywanki 4-latka" to 16-stronnicowa książeczka w której znajdziemy aż 16 przeróżnych zadań. Do każdego z nich należy użyć naklejek, a jest ich aż 71 :) Dzięki temu cienkiemu zeszycikowi dziecko rozwinie koncentrację, umiejętność logicznego myślenia, precyzję, znajdywanie podobieństw i różnic... A na dodatek na pewno będzie się przy tym świetnie bawiło. Połączenie idealne prawda :) ?

"Zabawy językowe 4-latka" to oczywiście nic innego jak kolejne zadania :) Znów 16 stron i 16 poleceń do wykonania. Dodatkowo 68 naklejek do wykorzystania przy ich rozwiązywaniu. Dzięki tej książeczce dziecko zdecydowanie rozwinie swoje słownictwo, nauczy się budowania zdań, opowiadania co znajduje się na ilustracjach i pewne jest to, że świetnie będzie się przy tym bawiło :)

"Zabawy plastyczne 4-latka" to już ostatnia, nieco inna od pozostałych książeczka. 24 kartki na każdej tylko jedno zadanie plastyczne. Dodatkowo 61 naklejek. Wszystko to daje nam dużo rysowania, wycinania, kolorowania i naklejania. Przy tych ćwiczeniach dziecko ma szansę wykazać się kreatywnością oraz poćwiczyć rączkę podczas rysowania i kolorowania. Mówię Wam, po prostu mnóstwo zabawy :)

Każda z tych książeczek zawiera inny rodzaj zadań. Jedna pomaga dziecku w ćwiczeniu i rozwijaniu swojej kreatywności poprzez rysowanie, wycinania oraz naklejanie elementów. Druga pomaga rozwinąć mowę dziecka. Trzecia natomiast uczy znajdywać różnice i podobieństwa. Każda z nich jest inna ale łączy je bardzo wiele. W każdej znajdziemy masę ciekawych zadań przy których nie można się nudzić :) Śliczne kolorowe ilustracje, ciekawe, dostosowane do wieku zadania oraz cała masa naklejek. Moim zdaniem to wspaniałe połączenie :)

Nikodem uwielbia rozwiązywanie zadań, jeszcze bardziej uwielbia naklejki. Lubi też rysować i kolorować. Dlatego też teczka zawierająca książeczki z serii "Przedszkole żyrafki" od samego początku bardzo mu się spodobała. Nie przesadziłabym nawet pisząc, że Mały jest nią zachwycony :) My swoje zadanie rozwiązaliśmy już prawie wszystkie, teraz Wasza kolej :) 
Polecam, tym bardziej, że w tej samej serii znajdują się również teczki dla 2-latka oraz 3-latka :)


2 komentarze:

  1. Żyrafy to jest to, co lubimy najbardziej. A żyrafa z naklejkami i łamigłówkami to podwójna radość :D

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)