1 sierpnia 2012

Polska. Gady, płazy i ryby


ENCYKLOPEDIA ILUSTROWANA

MICHAŁ GRABOWSKI, RADOMIR JASKUŁA

wydawnictwo: Carta Blanca
ilość stron: 96
format: 20,5x28,5 cm
rok wydania: 2010
cena: 22,40 zł


Pamiętacie jak pisałam o encyklopedii ilustrowanej - "POLSKA. SSAKI" ? Dzisiaj przedstawiam Wam kolejną książkę z tej samej serii.

W książce przedstawiono charakterystyczne gatunki występujące w Polsce. Informacje w niej zawarte są bardzo podobnie podzielone jak w przypadku "Ssaków" z tej serii. Przy każdym  zwierzęciu znajdziemy opis wyglądu zewnętrznego, następnie tryb życia, rozród oraz zagrożenie i ochrona. Dodatkowo znajduje się tutaj mapka na której odpowiednim kolorem zaznaczony jest obszar gdzie występuje dany gatunek. przy opisie widnieją jeszcze ramki. W jednej zapisana jest długość oraz masa ciała zwierzęcia, liczba jaj jakie zazwyczaj składa oraz długość jego życia. kolejna ramka to ciekawostki na temat danego zwierzaka. Ostatnia zawiera obserwacje w terenie czyli gdzie i w jakich miesiącach najłatwiej go spotkać. Całość dopełniają bardzo ładne i wspaniale przedstawiające nam dany gatunek fotografie.

Na pewno wiecie już doskonale jak bardzo interesuje się zwierzętami. Uwielbiam wszelkiego rodzaju albumy i encyklopedie, więc jestem ogromnie zadowolona, że posiadam kolejną taką książkę. Na dodatek o gadach, płazach i rybach... Takiej jeszcze w naszej kolekcji nie posiadaliśmy :)

Książka ta jest ciekawa, wykonana bardzo starannie, przejrzyście. Kolorowa z cudnymi zdjęciami. Ogrom nie mi się podoba :) Nikodem również z wielką przyjemnością ją przegląda, pyta o różne zwierzęta, a ja mu o nich opowiadam. Myślę, że już od najmłodszych lat załapał bakcyla i zwierzęta będą go interesowały równie mocno jak mnie :)

Jeśli i Wy lubicie wszelkiego rodzaju zwierzęta to zapewne gady, płazy i ryby również Was zainteresują... Z tej książki dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o życiu różnych gatunków. Myślę, że nie będziecie zawiedzeni :)

Moim zdaniem książka ta jest idealna zarówno dla osób łaknących wiedzy - ciekawych dorosłych jak i dla młodzieży szkolnej, która dzięki niej może zabłysnąć na przykład na lekcji biologii :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)