9 sierpnia 2012

Moje magiczne liczby


PISZĘ I ZMAZUJĘ

wydawnictwo: Edgard
ilość stron: 56
format: 9,5x21,5 cm
rok wydania: 2012
cena: 25,90 zł


Pamiętacie Kapitana Naukę? Pisałyśmy o nim już kilkakrotnie. Dzisiaj czas na kolejną bardzo ciekawą pozycję. Tym razem przeznaczona jest ona dla dzieci od 4 lat, a na celu ma zapoznanie ich z cyferkami oraz wykonywanie pierwszych, prostych zadań.

Ale od początku. Jest to książeczka, a właściwie zestaw zmywalnych kart oraz pisaka, który zaopatrzony jest w gąbeczkę dzięki której w bardzo łatwy sposób możemy zmazać to co napisało dziecko. A potem cała zabawa może zacząć się od nowa :)
W środku znajdziemy karty z liczbami od 1 do 25. Przy każdej z nich znajduje się szlaczek, który należy dokończyć oraz odpowiednia liczba, którą należy napisać kilka razy. Na odwrocie kart zamieszczone są pierwsze łatwe zadania matematyczne na dodawanie i odejmowanie z liczbami od 1 do 10. Do tych działań dołączone są fajne ilustracje przedmiotów i zwierzątek. Jaka liczba tyle postaci, na przykład: 2 kotki + 1 kotek = 3 kotki, 5 muszelek + 5 muszelek = 10 muszelek...

Karty te są naprawdę pomysłowe. Mają bardzo wiele zalet... Uczą dziecko liczb od 1 do 25, uczą też rysowania szlaczków dzięki czemu dziecko trenuje sobie rączkę, uczą również dodawania i odejmowania, dzięki zabawnym kolorowym obrazkom liczenie będzie dla dziecka o wiele bardziej zrozumiałe. Ogromnym atutem są tutaj zmywalne strony oraz pisak z gąbką do zmazywania. Dzięki temu dziecko może rysować, pisać, liczyć ile tylko zapragnie. Wystarczy jedno przejechanie gąbeczką i karty są znów puste :)

Dzięki swojemu małemu formatowi oraz bardzo poręcznej formie "magiczne liczby" mogą być używane wszędzie. W domu, w szkole, w podróży... Możemy bez problemu zabrać je ze sobą gdzie tylko chcemy :)

Pozycja ta przeznaczona jest dla dzieci od lat 4 i tutaj jak najbardziej się zgodzę. Nikodem opanował liczenie do 10 do perfekcji, teraz uczymy się liczyć do 20. Dzięki tym kartom synek na pewno opanuje umiejętność liczenia o wiele szybciej, sprawniej, lepiej. Na dodatek nauczy się również jak wyglądają poszczególne cyfry oraz poćwiczy rączkę w ich pisaniu. A zadania na dodawanie oraz odejmowanie zapewne jeszcze bardziej pomogą nam wszystko utrwalić.

My jesteśmy bardzo zadowoleni z "Magicznych liczb" kapitana Nauki. Nikodem z ogromną radością i wielkim zapałem rysuje szlaczki oraz pisze liczby, a ja mam dodatkową pomoc przy uczeniu go liczenia :) Jak najbardziej polecam!


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)