7 sierpnia 2012

Jacek Placek. Moja nauczycielka jest wilkołakiem


MICHAEL BROAD

wydawnictwo: BIS
ilość stron: 144
format: 13x20 cm
rok wydania: 2012
cena: 19 zł


Czas, aby opowiedzieć Wam o kolejnej, niestety już ostatniej części o przygodach Jacka Placka. Tak naprawdę to bez różnicy w jakiej kolejności czytamy te książeczki. W każdej są po trzy opowiadania, każde o innej zwariowanej i niewiarygodnej sytuacji, która spotkała młodego chłopca...

Pierwsza historia opowiada nam o Jacku oraz jego nauczycielce rachunków, która jest wilkołakiem. Jakie było zdziwienie chłopca, kiedy musiał zostać po lekacjach w szkole, a w tym czasie jego nauczycielka - Pani Paciorek - zamieniła się w najprawdziwszego, chociaż bardzo milutkiego wilkołaka :)

Drugą historyjką, którą przedstawia nam Jacek Placek jest historia o tym jak jego rodzice wyszli pewnego wieczoru, a jego zostawili z opiekunką. Była nią młoda dziewczyna - Zuzia. Kiedy wysłała Jacka do łóżka postanowiła dokończyć swój projekt naukowy, który przygotowała do szkoły. Była nim skacząca czekolada. Jednak kiedy ją posmakowała zamieniła się w... potwora. Wina za cały bałagan jaki zrobiła spadła oczywiście na Jacka...

Ostatnie opowiadanie jest o klasowej wyprawie do muzeum, podczas której oczywiście Jacek po raz kolejny pakuje się w tarapaty. Tym razem na jego oczach znika mumia małego chłopca. Jacek oczywiście nie mógłby przegapić takiej okazji i podążył śladami mumii. Okazało się, że wyszła ona z gabloty ponieważ poszukuje swojego zmumifikowanego kota - Felixa. Jacek Placek oczywiście z przyjemnością pomaga :)

Jak widzicie jest to kolejna niesamowicie zabawna i napisana w bardzo dziecięcy i fajny sposób książka. Czyta się ją tak jakby naprawdę napisana została przez Jacka Placka. Na dodatek te gryzmołkowe obrazki. Bardzo fajne i ciekawe połączenie :) Trzy niewiarygodne przygody, chociaż Jacek upiera się przy tym, że wszystko to przytrafiło mu się naprawdę :)

Nie będę Was już dłużej męczyła i napiszę po prostu, że moim zdaniem cała seria o Jacku Placku jest świetna i naprawdę godna polecenia. Przeczytajcie koniecznie również o "Futbolowej bestii" oraz "Szkolnym smoku". Jestem pewna, że już niedługo Nikodem będzie czytał te książeczki z wielkim zainteresowaniem. Mi również bardzo fajnie się je czytało :) Szczerze powiedziawszy mam wielką nadzieję, że wyjdą kolejne części z tej serii. Już nie mogę się ich doczekać :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz