7 sierpnia 2012

Jacek Placek. Futbolowa bestia


MICHAEL BROAD

wydawnictwo: BIS
ilość stron: 144
format: 13x20 cm
rok wydania: 2012
cena: 19 zł


Jacek Placek to chłopiec, którego ciągle spotykają niezwykłe przygody i często wpada przez nie w tarapaty. Nikt nigdy nie chce mu wierzyć w to co go podobno spotkało dlatego nauczył się już, żeby część prawdy zatajać przed innymi. Wtedy przynajmniej nie jest po raz kolejny posądzany o zmyślanie :)

W tej książce przeczytamy o trzech niewiarygodnych przygodach Jacka...

Pierwsza to "Futbolowa bestia". Chłopiec wstępuje do drużyny piłkarskiej w swojej szkole. Jednak Szymon - kapitan drużyny - nie lubi Jacka i stara się aby nie dopuścić do tego, by Jacek zagrał na jakimkolwiek meczu. Wyklucza go z treningów dzięki czemu Jacek Placek spotyka Małą Stopę, która uczy go gry, a na dodatek zostaje maskotką drużyny :)

W drugiej historii Jacek opowiada nam o dniu spędzonym na plaży z mamą. Okazuje się, że ktoś robi mamie chłopca brzydkie psikusy, a ona podejrzewa o to oczywiście swojego syna. Jacek odkrywa jednak kto to zrobił i o dziwo zaprzyjaźnia się z winowajcą. A jest nim pewien morski potwór. Jednak okazuje się, że takich potworków jest więcej i chłopiec wraz z nimi świetnie się bawi :)

W trzeciej opowieści Jacek wraz z mamą odwiedzają wesołe miasteczko. Mama śpieszy się do namiotu wróżki więc chłopiec postanawia przejechać się kolejką w tunelu strachu. Okazuje się, że jest ona za mało straszna i trzeba ją zamknąć ponieważ nikt nie chce z niej korzystać. Jacek jadąc tunelem poznaje młodego, sympatycznego upiora. Po rozmowie z nim i z Panią sprzedającą bilety wymyśla sposób, aby więcej ludzi zechciało korzystać z tunelu strachu. Jaki to sposób? Przekonacie się czytając tą rewelacyjną książeczkę :)

Jak sami się już pewnie przekonaliście Jacek Placek to niezwykły chłopiec, którego spotykają bardzo nieprawdopodobne przygody. Wcale nie dziwi mnie to, że nikt nie chce mu uwierzyć :)

Książka jest niesamowicie ciekawa, ciągle coś się w niej dzieje, a na dodatek jest bardzo zabawna :) Napisana jest w taki sposób jakby to Jacek sam ją pisał. Zresztą na samym początku jest nawet informacja:
"Drogi Czytelniku! Ta książka została w całości napisana i narysowana przeze mnie Jacka Placka. Napisałem wszystkie słowa i narysowałem każdy rysunek i zajęło mi to całe wieki..."
Nawiązując do rysunków, są one naprawdę fajne i śmieszne. Takie "gryzmołkowe" jakby naprawdę narysowane zostały przez dziecko :)

Jestem pewna, że wszystkie dzieciaki, bez wyjątku, będą zachwycone przygodami tego przemiłego chłopca :) W serii ukazały się jeszcze "Szkolny smok" oraz "Moja nauczycielka jest wilkołakiem". Książeczki są naprawdę fantastyczne. Gorąco polecam!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz