20 lipca 2012

Przyjaciele Jezusa / Cuda Jezusa


wydawnictwo: eSPe
ilość stron: 85
format: 16,5x23,5 cm
rok wydania: 2012
cena: 11,80 zł


Jeśli chcecie zacząć przybliżać swoim dzieciom opowieści Biblijne, a one lubią rozwiązywanie zadań to dzisiejsze pozycje powinny Was zainteresować :)

"Przyjaciele Jezusa" to książeczka pełna opowiadań oraz łamigłówek. Znajdziemy tutaj 21 opowieści o przyjaciołach Jezusa. Osobach, które towarzyszyły, spotkały lub pomagały panu Jezusowi w jego misji. Trzej Królowie, Jan Chrzciciel, Maria, Marta, Nikodem, Szymon Cyrenejczyk, Piotr Apostoł... To tylko niektórzy o których możemy tutaj przeczytać. Poza opowiadaniami znajdują się tutaj również zadania, labirynty, łamigłówki, wykreślanki, puzzle, krzyżówki, domino, zagadki, dopasowywanie cieni oraz dużo kolorowanek, Wszystko związane z osobami, które Pan Jezus spotkał na swojej drodze.

"Cuda Jezusa" to książeczka w której znajdziemy 19 przepowiedni biblijnych o cudach dokonanych przez Jezusa. Są one skrócone i napisane w taki sposób, aby dziecko bez problemu mogło je zrozumieć. Na dodatek teks jest "poplątany" z obrazkami. Dzięki niemu nawet już małe dzieci mogą czytać wspólnie z rodzicami :) Oprócz tych opowiadań znajdziemy również wiele ciekawych zadań do rozwiązywania przez starsze dzieci. Różne szyfry, krzyżówki, przeskakiwanki oraz sporo kolorowanek. Wszystko to oczywiście związane z cudami Pana Jezusa.

Książki te przez zabawę przybliżają dzieciom postać Pana Jezusa oraz opowiadania zawarte w Biblii. Uważam, że jest to bardzo dobry sposób, aby dzięki zadaniom dziecko łatwo przyswoiło informacje na temat Ewangelii. Tak zapewne o wiele prościej i z większą przyjemnością zacznie uczyć się religii :)

Także sami widzicie, że jest to nauka przez zabawę. Jestem pewna, że taka forma spodoba się nie jednemu dziecku.
Co prawda Nikodem jest jeszcze za mały na rozwiazywanie tych zadań, ponieważ do tego potrzebna jest znajomość literek oraz umiejętność czytania, ale już teraz z wielką przyjemnością zabrał się za kolorowanki :) Na rozwiązywanie ćwiczeń przyjdzie jeszcze czas :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)