30 lipca 2012

Nauka to lubię


OD ZIARENKA PIASKU PO GWIAZDY

TOMASZ ROŻEK

wydawnictwo: WAB
ilość stron: 320
format: 20x14,5 cm
rok wydania: 2012
cena: 39,90 zł


Czy Wasze dzieci są ciekawe świata? Oj niepotrzebnie pytam, przecież na pewno są... Każde dziecko jest ciekawe jak to powstaje, dlaczego jest tak, a nie inaczej... Zadaje mnóstwo pytań na które my - dorośli bardzo często nie znamy odpowiedzi. Może warto w takim wypadku poszukać jej razem z dzieckiem. Jestem pewna, że to sprawi mu ogromną radość ;)

Autorem tej książki jest Tomasz Rożek - dziennikarz naukowy i doktor fizyki, przybliża zagadnienia naukowe w popularnym programie "Dzień dobry TVN". Jest ojcem bliźniąt - Zuzi i Jasia.

W książce tej znajdziemy mnóstwo ciekawostek i zagadnień oraz dialogów na przeróżne tematy. 15 rozdziałów. W każdym znajdują się podrozdziały wyjaśniające nam dane zagadnienie, dalej znajdziemy również ciekawostki i rozmowy Janka i Zuzi z profesorem. Na końcu każdego rozdziału jest ciekawy i prosty eksperyment, który dzieci mogą wykonać wraz z rodzicami.

Z książki dowiemy się masy interesujących rzeczy: 
- Co to jest kolor - jak go widzimy, dlaczego coś ma taki kolor, a nie inny, jak widza niektóre zwierzęta...
- Kontynenty jak tratwy - co porusza kontynenty, reaktor w środku Ziemi, dlaczego ziemia się trzesie...
- Pogoda nas przerasta - chmur Ci u nas dostatek, skąd się bierze piorun, jak złapać błyskawicę, niszczycielska siła, huragan z pustym bakiem...

To tylko malutka część rzeczy o których możemy przeczytać w tej książce. Autor wyjaśnia nam całą masę bardzo interesujących i na pewno niewielu znanych rzeczy. Ja przeczytałam tę książkę z naprawdę wielką ochotą. Dowiedziałam się z niej o kilku dotąd nieznanych mi faktach. Na dodatek jest ona fajnie opracowana. Bardzo przejrzysta i żółta :) Znajdują się w niej pomocne i zabawne ilustracje oraz ciekawe fotografie. Super dodatkiem są tutaj eksperymenty. które możemy wykonać w domu. Dzięki temu dzieciaki mogą poczuć się jak w laboratorium i zabawić się w fizyków :)

Więc jeśli tak jak wspomniałam na początku, Wasze dzieci są ciekawskie i chcą dowiedzieć się jak działa świat, powinny z przyjemnością przeczytać tę lekturę :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)