12 lipca 2012

Kiciuś Mruczuś, Kaczusia Milusia, Psinka Przytulinka


Książeczki kąpielowe

wydawnictwo: DEBIT
ilość stron: 8 + grzechotka
format: 14x14 cm
cena: 13,00 zł


Pisałyśmy już o bardzo wielu książkach. Przybierały one przeróżne formy i miały bardzo rożne przeznaczenie. Niektóre bawiły inne uczyły. Były opowiadania, albumy, przewodniki... Pisałyśmy o książkach dla maluszków, starszych dzieci i młodzieży. Ale polecałyśmy Wam już książki dla niemowląt? I to w dodatku nie tylko takie do czytania, ale i do zabawy? Takie które zajmą maluszka w łóżeczku, w wózeczku a nawet w kąpieli?

No proszę... A przecież taka "literatura" również stanowi bardzo ważny element w rozwoju naszych dzieciaczków! :) 

A więc już nadrabiamy zaległości. Wiadomo, że lepiej późno niż wcale :) A wydawnictwo Debit wydało bardzo ciekawą serie dla niemowląt. Są to mięciutkie książeczki grzechotki, które w sam raz nadają się dla naszych najmniejszych pociech jako pierwsze lektury ;) Seria zawiera 6 tytułów. Do nas trafiły trzy z nich:
  1. Kiciuś Mruczuś
  2. Kaczusia Milusia
  3. Psinka Przytulinka
Książeczki są mięciutkie i miłe w dotyku. A oprócz tego w środku znajdziemy króciutki wierszyk o jej małym bohaterze i przepiękne kolorowe ilustracje, które z pewnością przyciągną uwagę każdego maluszka. A co poza tym?

Książeczki te są także bezpieczne dla naszych dzieciaczków. Jak już wspomniałam są mięciutkie i leciutkie. Krawędzie mają delikatne, więc nie musimy się obawiać że maluch się skaleczy. Oprócz tego dziecko może miętosić swoją książeczkę do woli, a i tak nie łatwo mu będzie doprowadzić do sytuacji, że nadruk na stronach zacznie się ścierać.  Dodatkowo na opakowaniu widnieje certyfikat CE gwarantujący, że produkt spełnia wymagania dyrektyw tzw. "Nowego Podejścia" Unii Europejskiej oraz bardzo ważną informację, że książeczka nie zawiera PCW, czyli bardzo szkodliwego tworzywa sztucznego.

Podsumowując - książeczki są bardzo estetyczne i wesołe. Kolorowe ilustracje oraz krótki ciekawy tekst to fajna sprawa w tego typu "zabawkowych" lekturach. Nam bardzo się podobają - polecamy :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)