26 lipca 2012

Gry i zabawy


NA PODWÓRKU, W PODRÓŻY, W CZASIE ŚWIĄT

MARSILIO PAROLINI

wydawnictwo: eSPe
ilość stron: 40
format: 12,5x18 cm
rok wydania: 2006
cena: 10,70 zł/szt


Każdy zapewne wie jak ważne są gry i zabawy w życiu dziecka. Są chwile kiedy potrzebne nam są jakieś pomysły na umilenie czasu dziecku, a w głowie pustka lub wszystkie znane już gry dawno się znudziły... W takich momentach przydaja się książeczki takie jak te: z pomysłami na ciekawą zabawę dla dziecka :)

Dzisiaj przedstawię Wam książeczki, które przydadzą nam się nie tylko w domu, ale również w różnych sytuacjach.

"Gry i zabawy na podwórku" to idealna pozycja z pomysłami na zabawy z przyjaciółmi. Kiedy dzieciaki siedzą na podwórku czy też na boisku i zaczynają się nudzić, nie wiedząc w co jeszcze mogliby się pobawić, koniecznie muszą sięgnąć po tą książeczkę. W środku znajduje się 25 propozycji. Niektóre z nich są tradycyjne i zapewne wszystkim bardzo dobrze znane już od pokoleń. Inne są nowe i z pewnością spodobają się wszystkim dzieciakom :)

"Gry i zabawy w podróży" zawierają około 30 propozycji zabaw idealnych do wykorzystania w czasie jazdy różnymi środkami transportu. Często zdarza się, ze jazda samochodem, autobusem, pociągiem czy też lot samolotem, albo rejs statkiem, strasznie dłuży się dzieciom. Nudzi im się wtedy, są marudne i niesamowicie przydatna w takim przypadku będzie ta lektura...

"Gry i zabawy w czasie świąt" to kolejna pozycja z 25 pomysłami na zabawy w czasie różnych uroczystości. Świętować można z różnych okazji. Urodziny, imieniny, rocznica, Boże Narodzenie, Wielkanoc, Dzień Dziecka... Każda okazja jest dobra, aby się spotkać i pobawić :) Warto wtedy dobrze do takiego spotkania się przygotować. Tutaj znajdziemy wiele pomysłów na gry i zabawy, wiec można dopasować je odpowiednio do okazji, czasu trwania oraz liczby uczestników.

Jak widzicie każda z tych książeczek jest inna, jednak mają też wiele cech wspólnych :) Każda z zabaw opisana jest w łatwy do zrozumienia sposób, wszystkie informacje są bardzo przejrzyste. Przy każdej grze znajdziemy nazwę zabawy, miejsce gry, czas trwania, potrzebne materiały, ilość graczy, opis gry oraz ewentualna odmiana czyli inny sposób w który można się bawić. Dodatkowo znajdują się tu jeszcze ciekawe i kolorowe ilustracje obrazujące nam daną zabawę.

Są to naprawdę fajne i przydatne książeczki. Plusem jest to, że mają dosyć mały format i bez problemu możemy je ze sobą wszędzie zabierać. Jestem pewna, że pomysły z nich wykorzystamy z Nikusiem niejednokrotnie :) 
Posiadamy ju z kilka książeczek z różnymi pomysłami, te różnią się tym, że prawie do każdej z zabaw potrzebne jest kilka lub nawet kilkanaście osób :) Więc jeśli szykujecie się na długa podróż lub jakąś imprezkę, koniecznie sięgnijcie po te pozycje :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)