7 czerwca 2012

To nie jest książka


BURZ I TWÓRZ!

wydawnictwo: Format
ilość stron: 176
format: 12,5x20 cm
rok wydania: 2012
cena: 22 zł"86 rzeczy, które zawsze chcieliśmy zrobić z książką, a których nam stanowczo zabraniano". Takie oto zdanie widnieje od razu na tej zwariowanej okładce. 
I właśnie o to chodzi w tej dziwnej książce. Piszę dziwnej, ponieważ nie jest to nic z czym do tej pory miałam do czynienia... Dziwnej w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu :)

Ta książka nie zawiera żadnego opowiadania, nie za wiele jest w niej tekstu... W środku znajdziemy tylko i wyłącznie polecenia co należy w danym miejscu z nią zrobić, a robić możemy z nią wszystko co tylko jest zakazane :)

Tą książką można, a właściwie należy rzucać, zginać ją, siedzieć na niej, gryzmolić, malować, oblewać, kleić, gryźć, przejechac rowerem, wypisać w niej swoje marzenia, sekrety, zebrać podpisy przyjaciół, znajomych, zostawić ja na deszczu, podziurawić, popryskać perfumami... Można z nią zrobić dosłownie wszystko, nawet zamrozić ją w zamrażalniku ;)

Pomyślicie sobie, że to wariacja, że dziecko przez to zacznie źle traktować książki? moim zdaniem jest to rewelacyjne rozwiązanie właśnie po to, aby szanowało ono inne książki, a niszczyło tylko tą jedną, specjalnie do tego przystosowaną :) Tym bardziej, że jest ona przeznaczona dla dzieci od 8 roku życia, więc na pewno bez problemu takie dziecko zrozumie już na czym polega ta zabawa :)

"Uwaga! Przedmiot, który trzymasz w ręku, został stworzony po to, by właśnie na nim wypróbować najbardziej wariackie pomysły. Pozostałe książki traktuj z należytym szacunkiem".

Jest to naprawdę niesamowicie zwariowana książka, która ogromnie mi się podoba. Jest ona czarno-biała, ma przeróżne, szalone czcionki, jest to zupełnie coś innego niż można spotkać na co dzień. Jestem pewna, że wszystkie dzieciaki, bez wyjątku będą zachwycone tą pozycją.
Rewelacyjny eksperyment, miejsce do wyżycia się twórczo, a nawet fizycznie, przyniesie zapewne mnóstwo frajdy i śmiechu. Mi osobiście strasznie podoba się pomysł, dlatego jak najbardziej polecam :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)