24 czerwca 2012

Asy z naszej klasy


PATRYCJA ZARAWSKA

wydawnictwo: SBM
ilość stron: 64
format: 15x20 cm
data premiery: 12.06.2012
cena: 9,99 zł


Dzisiaj przedstawię Wam trzech przesympatycznych młodych chłopców z pierwszej A. Trzech muszkieterów, tri maładca lub trzech samurajów. Wszystko zależy od ich humorów :)

Każdy z nas kiedyś zaczynał szkołę. Pójście do pierwszej klasy jest naprawdę bardzo stresujące. Zarówno dla rodzica jak i dla dziecka. Jedni się cieszą, inni boją, a jeszcze inni kompletnie nie wiedzą czego się spodziewać. Tak właśnie czuje się Julek - chłopiec, który opowiada nam swoje przygody.

Julek ma dwóch przyjaciół - Maćka i Kubę. Zawsze trzymają się razem, wszystko robią wspólnie. Oczywiście do pierwszej klasy również trafiają razem, więc to normalne, że i w lawce siadają w trójkę ;) 
Chłopaki już od początku przekonują się, że w szkole jest bardzo fajnie i nie potrzebnie się obawiali. Mają bardzo miłą Panią wychowawczynię i fajnych kolegów oraz koleżanki z klasy. Wszystko byłoby jak najbardziej ok gdyby nie starsi chłopcy ze szkoły. Czepiają się Julka i jego przyjaciół, na szczęście chłopcy są bardzo zaradni i za każdym razem przepędzają łobuzów.

Mówię Wam jak najbardziej szczerze, ze ta książeczka jest świetna :) Pełna zabawnych sytuacji przy których nawet ja nie jednokrotnie się uśmiałam. Chłopcy są pomysłowi i często przydarzają im się ciekawe przygody.

Książeczka jest dosyć cienka i aż mi szkoda, że tak szybko poszło mi przeczytanie jej. Zdecydowanie za prędko się skończyła :P W środku znajdziemy jeszcze fajne, gryzmołkowe, czarno-białe ilustracje, które są świetnym dopełnieniem tego co czytamy.

Moim zdaniem książka jest idealna dla dzieciaków zaczynających przygodę ze szkołą. Dzięki niej zrozumieją, że nie ma się czego bać i że zapewne tak jak w przypadku Julka, Maćka i Kuby szkoła okaże się bardzo fajna i będą chodzili do niej z przyjemnością.
Jestem pewna, że już niedługo Nikodem przy czytaniu tej książki będzie miał ubaw jeszcze większy niż ja :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz