25 lutego 2012

Maluj wodą z kogutkiem Ziutkiem


Autor opracowania: JOANNA SKÓRA
Ilustrator: SYLWIA ZAJĄCZKOWSKA

wydawnictwo: Skrzat
ilość stron: 8
format: 20x28,5 cm
rok wydania: 2010
cena: 4,05 zł


Są to bardzo cieniutkie książeczki z obrazkami, które trzeba pomalować. Nie są to zwykłe kolorowanki, bo kredek w tym przypadku nie potrzebujemy. Nie potrzebujemy również żadnych farbek... Tutaj jedyne co przyda się dziecku t pędzelek i odrobina wody ;))

Mój Nikuś uwielbia wszelakie prace plastyczne, więc gdy tylko dowiedział się, że do tego potrzebny będzie pędzelek, zaraz stał obok z pędzlem w garści i czekał na dalsze instrukcje :) Malowanie wodą bardzo mu się spodobało. Był oczarowany tym, że kolor ukazuje się znikąd. No bo jak to? Żadnych farbek, a kolor jest :)

W obu częściach znajdziemy po osiem obrazków różnych zwierzątek - lisek, jeżyk, myszki, świnki, owieczki itp. Pod każdym obrazkiem zamieszczone jest pytanie związane z malowanką, co jest dodatkowym zajęciem dla dziecka :) Kartki są na tyle grube, że nie przesiąkają od wody, oczywiście trzeba jej używać w minimalnych ilościach :)

Tak jak pisałam przedtem, u nas te książeczki zostały przyjęte z wielką radością. Jestem pewna, że spodoba się ona każdemu dziecku... A tytuł nas po prostu rozbroił :P Nikusiowa maskotka - żółty kogutek - od razu został nazwany Ziutkiem :)

Dziękuję wydawnictwu SKRZAT za możliwość ich zrecenzowania :)


1 komentarz:

  1. super ta ksiazeczka nawet nie wiedzialam ze takie cuda sa :)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)