26 lutego 2012

Garbus


MAŁGORZATA GINTOWT

wydawnictwo: Mila
ilość stron: 48
format: 20x20 cm
rok wydania: 2011
cena: 15 zł


Wspaniała książeczka o samochodach. Ogromnie się cieszę, że trafiła ona w nasze ręce :) Synek jest zachwycony ;)

Jest to opowieść o małym, starym, żółtym garbusku. Jego przyjaciółmi są mercedes Brawurek oraz honda Elita. Niestety oboje traktują go strasznie z góry, rozkazują mu i wyśmiewają go...
Szala przelewa się kiedy podczas pewnego wyścigu udają, że go nie znają i wraz z innymi luksusowymi autami bardzo się z niego śmieją.


Garbusek ucieka stamtąd i niestety przydarza mu się wypadek. Kiedy się "budzi" okazuje się, że jest w warsztacie, caluteńki odnowiony i wygląda jak z salonu :) Poznaje tam mazdę Klekotkę i forda Szrotka i od razu się z nimi zaprzyjaźnia... Okazuje się również, że teraz jest jednym z najszybszych aut i bierze udział w bardzo ważnym wyścigu. Wtedy przypominają sobie o nim dawni "przyjaciele", którzy tak źle go traktowali... Jak to wszystko się skończy koniecznie musicie przeczytać sami ;)


Jest to wspaniała książeczka opowiadająca o przyjaźni... O przyjaźni prawdziwej oraz tej fałszywej. O różnicach i podziałach na lepszych i gorszych.

Dzięki temu opowiadaniu dziecko zrozumie, ze nie można śmiać się z innych tylko dlatego że są inny niż my... Bo liczy się to co jest w środku, to jakim się jest... Bo wygląd można łatwo zmienić... I po raz kolejny sprawdza się powiedzenie, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie :)Według nas książeczka jest rewelacyjna :) Bardzo mądre i pomysłowe opowiadanie z którego wypływa ważny morał. Na dodatek świetne ilustracje za które Panu Jakubowi Heremzie Należą się gratulacje ;)

Tyle aut, tyle warkotu silnika, wyścigi... I ja i mój mały maniak samochodowy jesteśmy zachwyceni :)

Bardzo polecam, jestem pewna, że przypadnie ona do gustu każdemu małemu chłopcu, chociaż pewnie i wiele dziewczynek polubiłoby tą książkę :)

Za możliwość jej zrecenzowania dziękuję pięknie wydawnictwu MILA :)


1 komentarz:

  1. Patryczek uwielbia takie samochodowe motywy, więc książeczka z pewnością mu się spodoba:))
    Pozdrawiam!!

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)