30 stycznia 2012

Kapitan Sharky i wyspa skazańców


JUTTA LANGREUTER , SILVIO NEUENDORF

wydawnictwo: Mamika
ilość stron: 28
format: 23x30 cm
rok wydania: 2009
cena: 25,90 złJest to trzecia część trylogii o Kapitanie Sharky'm. Dotychczas ukazały się: "Kapitan Sharky i tajemnicza wyspa" oraz "Kapitan Sharky i morski potwór". Niestety nie mieliśmy jeszcze przyjemności czytać poprzednich części, ale jeśli trafią w nasze ręce to na pewno o nich napisze, bo warto :)Kapitan Sharky to bardzo odważny, mały pirat. Wraz ze swoim najlepszym przyjacielem właśnie przygotowywali się do wyruszenia w rejs, jednak Michałek musial na moment wrócić na ląd. W tym momencie zły pirat - Stary Bill porwał Małego Michałka...Kapitan Sharky wraz ze swoją załogą - szczurem Maksem, żółwiem Tuptusiem oraz papugą postanowili odbić przyjaciela z łap złego pirata... Wyruszają więc w pogoń. Jakie było ich zdziwienie kiedy spotkali opustoszały trójmasztowiec oraz przestraszonego Billa.

Okazało się, że on też został napadnięty, a jego załoga oraz Michałek zostali pojmani... Czy mały kapitan Sharky odnajdzie przyjaciela? Koniecznie musicie przeczytać :)


Świetne opowiadanie, idealne dla małych chłopców, choć pewnie i dziewczynki z ogromną chęcią posłuchają o dzielnym piracie i jego przygodach :)


Książka ta trafiła do nas w tym samym czasie co fajny statek piracki, który Nikuś dostał od wujka i cioci. Nawet figurka pirata jest bardzo podobna do Starego Billa ;) Na prawdę super zgrało się to nam w czasie :) Mały rewelacyjnie bawi się w piratów (on jest oczywiście małym Sharky'm :)

Opowiadanie to jest bardzo ciekawe, książka niesamowicie kolorowa, a ilustracje znakomite :) Jestem pewna, ze spodoba się ona każdemu dziecku, bo któż nie lubi piratów :P ?

Dziękuję wydawnictwu MAMIKA za możliwość zrecenzowania tej książeczki :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)