9 stycznia 2012

Czy mogę pogłaskać psa?

 
ELŻBIETA ZUBRZYCKA

wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
ilość stron: 24
format: 20x20 cm
rok wydania: 2005
cena: 9,90 zł


Jest to krótka, pouczająca książeczka z serii "Bezpieczne dziecko. Poznaj zanim zaufasz", która pomoże dzieciom nauczyć się zachowania wobec obcych psów.


Dzięki niej dziecko zrozumie, że pieski mogą być dobre i złe, lubiące głaskanie i pieszczoty oraz takie co tego nie lubią, bojące się ludzi oraz uwielbiające ich.


Książka ta w bardzo łatwy i przystępny dla dziecka sposób nauczy go tego, że do żadnego nieznajomego psa, bez wyjątku nie można podejść i zacząć go głaskać. Wiadomo, że psiaki bywają różne i nie można od razu stwierdzić czy akurat ten nie ma zamiaru nas ugryźć...
Dlatego zawsze trzeba zapytać się właściciela czy piesek lubi dzieci? Czy mogę go pogłaskać? On najlepiej wie jak zachowa się w takiej sytuacji jego psina :)


Książeczka ta jest idealna dla mojego synka :) Bardzo niedawno przeprowadzaliśmy poważną rozmowę na temat głaskania psów i całe szczęście pomogła, Nikuś za każdym razem pyta się Pani/Pana czy może pogłaskać pieska :) Psy uwielbia i nie przejdzie obojętnie obok żadnego :)

Mimo, że teksty jest mało, to jednak jest go wystarczająco, aby przekazać dzieciom i rodzicom jak postępować z psami...

Ilustracje są ładne, fajnie ilustrują to o czym czytamy :) Jak się zachować, co można, czego nie można, jakie są pieski... Na dodatek obrazki są bardzo kolorowe, Nikodem lubi je oglądać :)

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od GDAŃSKIEGO WYDAWNICTWA PSYCHOLOGICZNEGO, za co pięknie dziękuję


1 komentarz:

  1. Bardzo fajny temat jest poruszony w książce więc na pewno musi być ciekawa:)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)